John Wall przedłuża umowę z Wizards

Na twitterze wśród dziennikarzy piszących o NBA nastąpiło własnie poruszenie dotyczące przedłużenia kontraktu Johna Walla. David Aldridge oraz Adrian Wojnarowski donoszą że kontrakt będzie obowiązywał do 2023 roku, Wall skasuje za niego 207 mln $ a ponadto będzie on zawierał trade kicker 15% a ostatni rok będzie opcją gracza.

Umowa w myśl której Wall zarobi 170 mln $ będzie ważna od roku 2019. Do tego czasu rozgrywający Czarodziejów dostanie 37 mln $. Czterokrotny uczestnik meczu gwiazd w poprzednim sezonie zaliczył w barwach Wizards 78 spotkań, a jego średnie były następujące : 23.1pkt/10.7as/4.2zb. O przedłużeniu jego kontraktu mówiło się już wcześniej, ponieważ organizacja z Waszyngtonu była pewna tego że jest on franchise playerem i należy wokół niego budować zespół. Przedłużenie umowy do 2023 roku tylko potwierdziło te doniesienie i należy teraz oczekiwać od osób zarządzająćych Wizards, że będą w stanie dodać do Walla graczy, którzy pozwalą mu rywalizować o pierścień.

Komentarze do wpisu: “John Wall przedłuża umowę z Wizards

 1. Nie ma jeszcze artykułu, więc wpiszę mój krótki komentarz pod tym postem. Jeśli to prawda i Kyrie odejdzie, to Lebron będzie w czarnej rzopie! Na dodatek jaka to będzie poczwarz dla niego. On, the King, a tu zawodnik pokroju All-Star nie chce z nim grać. I gotowy jest podobno odejść gdziekolwiek, aby jak najdalej od Jamesa. Fiu Fiu. Ciekawie robi się w państwie duńskim o imieniu Cavaliers.

 2. PS. Teraz już wiem, dlaczego zależy im tak na zakontraktowaniu Rose’a. ’-)

 3. Kyrie ma zamiar odejsc z Cavs?? Powaznie?? Lubilem Irvinga za to ze ma jaja i mam nadzieje ze rozlam jest blisko. Boston w finale?? Z drugiej strony jesli to nastapi to juz chyba zaden team ze wschodu nie bedzie wstane zagrozic GSW w finalach.

 4. Cavs czekają lata posuchy i dobrze ;-D, James zwinie majdan i ucieknie #crybabyKingJames#nobody likesmeJames dobra wiadomość dla całej konferencji

  1. Trade-kicker jest zapisem w kontrakcie, który obliguje do wypłacenia wyższego wynagrodzenia rocznego dla danego zawodnika w przypadku wymiany, ale tylko w latach gdy zawodnik nie ma opcji na kolejny sezon. Dla przykładu jeżeli Wall zostałby po sezonie 19/20 wymieniony to jego zarobki wzrosłyby o 15%.

 5. 170$ za 4 lata … wooow!
  Ale to twarz i oblicze wizz..

  Liczę że Irving zrobi numer i przejdzie do Spurs, albo co gorsza pojdziecwymiana za Melo (tragedia!).
  Pytanie czy Wade nie dołączy do jakiegoś silnego składu (jeżeli Bulls wykupią jego kontrakt)
  JESZCZE przed nami duzzzzo ciekawostek

Comments are closed.