Bogdanovic zamienia Wizards na Pacers

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, czołowy rezerwowy Washington Wizards i lider reprezentacji Chorwacji – Bojan Bogdanovič – opuszcza stołeczny klub. 28-letni skrzydłowy, po udanej drugiej części sezonu 2016-17 czyli od czasu przenosin z Brooklynu zapracował na wysoki kontrakt i nową ofertę Indiany Pacers. 

Zespół prowadzony przez Nate’a McMillana zaoferował Chorwatowi dwuletni kontrakt opiewający na 21 mln USD. Zawodnik skorzystał z oferty kontraktu i będzie po części elementem nowej układanki Pacers, w czasach po odejściu takich nazwisk jak Jeff Teague, Paul George i Monta Ellis.

Wizards na ten ruch i odejście Bojana byli przygotowani, bowiem uzupełnili skład dystansowymi strzelcami jak Jodie Meeks (Magic) i Mike Scott (Suns).

Bogdanovic w ostatnich meczach Wizards rzucał średnio 12.7 pkt na mecz. O jego usługi zabiegali również Sacramento Kings. Odpuszczenie Bogdanovica to również sygnał od Wizards dla Nets w kwestii wyrównania kontraktu dla Otto Portera.

Komentarze do wpisu: “Bogdanovic zamienia Wizards na Pacers

 1. Niech zatrzymają Portera i wezmą Monte. Poszukałbym też wymiany za Mahimi’ego.

  1. Ja bym szybciej szukał wymiany za Gortata. Mahimi jest wciąż dość perspektywicznym graczem o ile będzie zdrowy, a Gortatowi zostało max 2-3 lata gry (sam Gortat deklaruje, że będzie chciał skończyć karierę w wieku 35-36 lat)

  2. Mahimi ma 31 lat, Gortat 33. Różnica nie jest zbyt duża. Oglądałem Wiz w play-offs i bez Marcina na parkiecie średnio im szło. Brak zbiórek, zasłon i obrony pod koszem. Gortat stary jest, ale swoje robi i trzyma jeszcze tę drużynę w, za przeproszeniem, kupie.

 2. Zawsze mnie trochę śmieszy jak kibice zachwycają się tymi zasłonami, rozumiem jest to istotny element gry ale panowie Gortat nie jest super bohaterem, a mam wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia z nowym filmem od Marvela „Człowiek Zasłona” jeśli ma jakieś wątpliwości to powinien czym prędzej opuścić Wizards

  1. Eeeej, nie napisałem tylko o zasłonach. Nie jestem giermkiem Gortata, ale oglądałem Waszyngton i piszę to co widziałem. Bez niego na boisku było po prostu słabo. I nie chcę się z nikim spinać. Po prostu wybrany został jeden zwrot z całego zdania. Tam były jeszcze zbiorki i obrona.
   Serdecznie pozdrawiam :)

  2. Panowie Marcin ma ostatnie 2 lata kontraktu po około 12 baniek na sezon. Jak na gościa, który co noc da Ci DD z solidną defensywą i dobrą zasłoną, a w dodatku rozegra pełne 82 mecze na dobrej intensywności to chyba niezły kontrakt prawda?
   W dobie przepłacanych gości usługi oferowane przez MG wyglądają naprawdę sensownie.

  3. zarabia „mało” bo jest na starej umowie tylko dlatego, normalnie to by chyba dostał te 16-18 baniek za sezon i była by to dobra inwestycja, ale wtedy jak podpisywał toteż były dobre pieniądze, myślę że nie jest pokrzywdzonym finansowo zawodnikiem

 3. @lordam popieram, właśnie dlatego wymieniałbym Mahimi’ego.

  1. Mahimi nie ma żadnej wartości. Też bym handlował Gortatem póki coś znaczy na rynku. Mozna swobodnie dostać dobrego gracza plus pick. I tu oczywiście Boston nasuwa się sam. Bogactwo na 3, picki, gracz w stylu stevansa. A Waszyngton w fast ball, po zejściu iana z morissem na piątce.

Comments are closed.