Miliony dla debiutanta Bogdanovića

25-letni, rzucający obrońca reprezentacji Serbii i dotychczasowy zawodnik tureckiego Fenerbahce Stambuł – Bogdan Bogdanović – ustalił warunki współpracy z Sacramento Kings. Wg doniesień euroligowy Mistrz sezonu 2016/17 trafi pod skrzydła swojego reprezentacyjnego idola – Vlade Divaća – i za kolejne trzy sezony w barwach Sacramento Kings zarobi 30 mln USD. Jest to jeden z najwyższych kontraktów dla debiutantów w NBA.

Dwukrotny Mistrz Turcji, MVP tureckich finałów i dwukrotny laureat nagrody dla najlepszej gwiazdy młodego pokolenia w Eurolidze (2014,2015) został wybrany w drafcie 2014 roku przez Phoenix Suns (27 numer). Następnie , dwa lata później, prawa do niego pozyskali Królowie w efekcie wymiany ze Słońcami. Bogdanović w ostatnim sezonie w tureckiej TBL notował średnią 14.6 pkt na mecz.

W nowych dla siebie realiach – Bogdan (197 cm wzrostu) – powalczy o miejsce w składzie i minuty na parkiecie z Buddym Hieldem czy Justinem Jacksonem.

Komentarze do wpisu: “Miliony dla debiutanta Bogdanovića

 1. Fajny transfer:) Zycze powodzenia. Mnie zawsze nurtowalo czemu Teodosic nie sproboje sil w NBA.

 2. Nasuwa mi się na myśl syndrom Dejana Bodirogy , lepiej być gwiazda w Europie niż jednym z wielu w NBA.

  1. Dejan miał możliwość przejścia za ocean, właśnie do Kings, ale sam zdecydował i wówczas też były inne czasy. Europejczycy nie byli tak doceniani jak dziś. Dziś byłby co najmniej graczem pokroju Sarica, z okazją do częstego grania. Tak naprawdę w Europie miał wszystko i osiągnął wszystko.

 3. Zapytam krótko? Jest warty tych pieniędzy i czy dają mu 30 baniek za grzanie ławy czy będzie miał szansę się wykazać?

  1. też jestem ciekawy – jeśli ma się pokrywać pozycją z Hieldem i Jacksonem z draftu… ale może jest wart tej kasy…

  2. no to zobaczymy co tam pokaże, niech tylko dają mu pograć

 4. w tureckiej TBL notował średnią 14.6 pkt na mecz. A oni dają mu ponad 10 mln. za sezon. Drużyna, która powinna tankować, bierze chłopa by zapchać sobie salary, eh… Sacramento

 5. Widac Teodosic tu zaglada:) Bo dzis przeczytalem ze w CSKA nie zostaje i rozeaza grevw NBA. Do Chicago go za Rondo.

 6. Póki co Nets są najbliżsi w zaangażowaniu Teodosića. Mam nadzieję, że przechwycą go Spurs, choćby ze względu na bałkańskie korzenie Popa =)

Comments are closed.