Enbiej Insider: Cavs, Pacers i Nuggets rozmawiali o trójstronnej wymianie

Cavs, Nuggets i Pacers rozmawiali o wymianie George’a i Love’a

Cleveland Cavaliers, Denver Nuggets i Indiana Pacers rozmawiali o trójstronnej wymianie z udziałem Paula George’a i Kevina Love’a. W jej ramach Cavs pozyskaliby George’a, a Love trafiłby do Nuggets. W jednej z wersji wymiany Cavs otrzymaliby także Kennetha Farieda. Wicemistrzowie NBA chcą stworzyć jeszcze lepszy zespół, by przeciwstawić się Golden State Warriors, a Nuggets uznali za priorytet poprawienie swojej sytuacji na pozycji silnego skrzydłowego. Jeśli nie dojdzie do wymiany, Denver będzie zainteresowane pozyskaniem w trakcie wolnej agentury Paula Millsapa lub Blake’a Griffina.

[źródło: Marc Stein/ESPN]

Zatrzymanie Noela priorytetem Mavs

Priorytetem Dallas Mavericks będzie tego lata zatrzymanie w składzie Nerlensa Noela, który będzie zastrzeżonym wolnym agentem. Mavs pozyskali Noela w trakcie dnia trade deadline, w ramach wymiany z Philadelphią 76ers. Klub Marka Cubana był także łączony m.in. z Jrue Holidayem, ale prawdopodobnie nie zdoła zrobić odpowiedniego miejsca w salary, a poza tym w drafcie Mavs wybrali utalentowanego rozgrywającego, Dennisa Smitha Jr.

[źródło: Marc Stein/ESPN]

Wolves zainteresowani Lowrym, Holidayem, Teague’em i Hillem

Po wymianie Jimmy’ego Butlera Minnesota Timberwolves nie zamierza spoczywać na laurach. Leśne Wilki będą tego lata zainteresowane sprowadzeniem topowego rozgrywającego i na ich celowniku znajdują się Kyle Lowry – na którym Wolves zależy najbardziej – Jrue Holiday, Jeff Teague oraz George Hill. Oznaczałoby to prawdopodobnie pożegnanie się z Rickym Rubio, którego wymiana wciąż jest prawdopodobna.

[źródło: Mitch Lawrence/SiriusXM NBA Radio]

Magic o D’Angelo: Potrzebowałem gracza, z którym inni chcieliby grać

Magic Johnson skrytykował D’Angelo Russella w komentarzu dotyczącym jego wymiany do Brooklyn Nets.

D’Angelo to świetny zawodnik. Ma talent, by stać się All-Starem. Chcemy mu podziękować za wszystko, co dla nas zrobił, ale potrzebowaliśmy lidera. Potrzebowałem kogoś, kto potrafi wnieść grę swoich kolegów na wyższy poziom, a także gracza, z którym inni chcieliby grać.

[źródło: RealGM]

Mavs odrzucają opcję drużyny w kontrakcie Nowitzkiego

Dallas Mavericks zdecydowali się odrzucić opcję drużyny w kontrakcie Dirka Nowitzkiego. Jest to ruch czysto biznesowy, bowiem była ona warta aż 25 milionów dolarów. Teraz Mavs podpiszą prawdopodobnie dużo niższą umowę z Niemcem, stwarzając sobie dużo więcej możliwości w wolnej agenturze. To już trzeci raz od 2014 roku, gdy Nowitzki będzie wolnym agentem.

[źródło: Marc Stein/ESPN]

Cavs faworytami do pozyskania Melo, jeśli Knicks wykupią jego kontrakt

Cleveland Cavaliers będą faworytami do pozyskania Carmelo Anthony’ego, jeśli ten dojdzie w przyszłym sezonie do porozumienia z New York Knicks w sprawie wykupienia swojego kontraktu. Knicks będą na razie ciągle próbować znaleźć partnera do ewentualnej wymiany z udziałem Melo, jednak nie wiadomo czy im się to uda.

[źródło: Marc Stein, Chris Haynes/ESPN]

Mavs wykorzystują opcję w kontrakcie Yogiego Ferrella, żegnają się z DeAndre Ligginem

Dallas Mavericks wykorzystali opcję zawodnika w kontrakcie Yogiego Ferrella. W sezonie 2017/18 rozgrywający, który po trafieniu do Mavs z D-League napisał jedną z najlepszych historii ubiegłego sezonu, zarobi 1.3 miliona dolarów. Jednocześnie Mavs zdecydowali się na rezygnację z podobnej opcji w umowie DeAndre Ligginsa. Dallas wyciągnęło go w końcówce ubiegłego sezonu, gdy ten został zwolniony przez Cleveland Cavaliers.

[źródło: Tim MacMahon/ESPN]

K.J. McDaniels zwolniony z Nets

Brooklyn Nets zdecydowali się na niewykorzystanie wartej 3.5 miliona dolarów opcji drużyny w kontrakcie K.J.’a McDanielsa. McDaniels trafił do Nets w ramach wymiany z Houston Rockets i zagrał w barwach nowojorskiego klubu 20 spotkań.

[źródło: Shams Charania/The Vertical]


Czapeczka Kevina Duranta

https://twitter.com/juliephayer/status/878719398000730112

 

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Cavs, Pacers i Nuggets rozmawiali o trójstronnej wymianie

 1. Wolne środki w Cap Space skoro są na kursie przebudowy…..jak pisałem w którymś z komentarzy to nic dobrego dla ligi tworzenie się drugiego po GSW Dream Team….lecz na tą chwilę to sposób aby postawić się Mistrzą NBA.

  1. @Nosferatu – wiem, że lubisz horrory ale nie strasz proszę ortografią ;) Mistrzom – Miszczu ;) I bez złośliwości bo na TĘ chwilę i tak uważam Twoją odpowiedź za merytoryczną :)

 2. Ta jasne George Faried Melo za minimum i jeszcze Wade do tego. I tak by dostali baty.
  Zaczyna mnie to już denerwować gdzie te czasy kiedy liczyła się przynależność do drużyny. Przecież George i Lebron byli parę lat temu zacieklymi wrogami a teraz sielanka

  1. Czasy przynależności? Może jeszcze lata 70/80. Tylko czy aby na pewno je pamiętasz, że tak za nimi tęsknisz?

   W gloryfikowanych przez wszystkich latach 90. Rodman też był zaciekłym rywalem Bulls, a jednak doszło do transferu.

 3. oj tam oj tam pisane z telefonu w biegu…ale przepraszam poprawię się

 4. Jak napisał w komentarzu Woy…KD wytyczył nowe szlaki a przyjście PG13 do Cavs da nadzieję że finały 2018 roku nie zakończą się w G5

 5. LeBron i George nigdy nie byli wrogami. Ich relacje zawsze były przyjazne. Dla mnie idiotyzmem jest budowanie zespołu z LBJ, Melo i George’a. Wolę zamiast jednego z nich jakiegoś typowego zadaniowca.

Comments are closed.