Enbiej Insider: Durant zostanie w Golden State, Lowry na wylocie z Raptors?

Kevin Durant odstąpi od opcji zawodnika, podpisze nową, niemaksymalną umowę z Warriors

Tak jak się spodziewano, Kevin Durant odstąpi tego lata od opcji zawodnika w swoim kontrakcie i podpisze nową umowę z Golden State Warriors. Durant planuje wzięcie mniejszych pieniędzy, by umożliwić zespołowi zatrzymanie innych wolnych agentów – Andre Iguodali i Shauna Livingstona. Durant podpisze prawdopodobnie umowę podobną do tej, co ubiegłego roku (roczny kontrakt z opcją zawodnika).

[źródło: Chris Haynes/ESPN]

Kyle Lowry na wylocie z Raptors?

Kyle Lowry będzie tego lata wolnym agentem i Toronto Raptors będą musieli się sporo natrudzić, by zatrzymać go w drużynie. Wiele lokalnych źródeł poinformowało, że Lowry nie jest usatysfakcjonowany ostatnimi miesiącami w organizacji, a menedżerowie innych klubów dostają sygnały, że absolutnie nie będzie on zainteresowany podpisaniem nowej umowy z Raptors. Drużyna za to, nie chce proponować mu maksymalnej, pięcioletniej umowy.

Zawodnik szybko odpowiedział na ten raport na swoim Twitterze.

[źródło: Bruce Arthur/Toronto Star]

Lakers mogą zaoferować Pacers pakiet Clarkson-Randle-28. pick w zamian za George’a

Los Angeles Lakers nie planują oferować Indianie Pacers za Paula George’a ani Brandona Ingrama, ani ich 2. wyboru w drafcie, mogą być za to skłonni oddać za niego pakiet złożony z Jordana Clarksona, Juliusa Randle’a i 28. picku. Jeziorowcy nie muszą się spieszyć z pozyskaniem George’a, który planuje za rok przenieść się do Miasta Aniołów i dołączyć do swojego ulubionego klubu z czasów dzieciństwa.

[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Pozostanie Iguodali w Golden State wcale nie takie pewne?

Andre Iguodala ma się tego lata poważnie zastanowić nad odejściem z Golden State Warriors. Dwukrotnym mistrzem NBA będą interesowali się m.in. Utah Jazz, Los Angeles Clippers, Chicago Bulls, Minnesota Timberwolves oraz Atlanta Hawks, a sam zawodnik może zażądać na otwartym rynku nawet 20 milionów dolarów.

By zachęcić Iguodalę do odejścia z Warriors, inne drużyny musiałyby mu przedstawić szybki plan zbudowania drużyny walczącej o mistrzostwo. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Iggy ma zamiar podpisać nowej umowy z Golden State, która miałaby oscylować w granicach 8-12 milionów dolarów za sezon.

[źródło: Shams Charania/The Vertical]

Clippers i Wizards wyrazili zainteresowanie Paulem Georgem

Los Angeles Clippers wyrazili zainteresowanie wymianą z udziałem Paula George’a. Nie wiadomo dokładnie co Clippers mogliby zaproponować Pacers, ale Indiana wolałaby podobno transfer typu „sign-and-trade” i zespół z Los Angeles mógłby w ten sposób oddać J.J.’a Redicka, który będzie tego lata wolnym agentem. Potencjalna wymiana raczej nie udałaby się jednak bez udziału trzeciej drużyny.

Potencjalnej możliwości wymiany szukają także Washington Wizards. Nie są jednak skłonni, by oddawać do Indiany Bradleya Beala, za to w grę wchodzi sign-and-trade z udziałem Otto Portera, który będzie tego lata zastrzeżonym wolnym agentem.

[źródło: Sean Deveney/Sporting News i David Aldridge/NBA.com]

Suns chcą zdobyć wyższy pick, mają na celowniku Balla i Jacksona

Phoenix Suns prowadzili negocjacje w sprawie wymiany z udziałem wyborów w drafcie z Los Angeles Lakers i Boston Celtics. Słońca chciałyby zdobyć wyższy pick, by wybrać z nim Lonzo Balla, a jeśli nie będzie on już dostępny – postawić na Josha Jacksona. Obaj gracze mogą już nie być dostępni, gdy przyjdzie czas na ich 4. wybór i jeśli tak się stanie, Suns mają decydować pomiędzy Jaysonem Tatumem, De’Aaronem Foxem i Jonathanem Isaakiem.

[źródło: Chad Ford/ESPN]

Lakers szukają kolejnego picku w loterii

Los Angeles Lakers chcą dodać jeszcze jeden wybór w loterii draftu i prowadzą rozmowy w tej sprawie z co najmniej dwoma drużynami. Jeziorowcy posiadają obecnie picki numer 2 i 28. Za cel włodarze klubu z Miasta Aniołów postawili sobie poprawienie tego lata siły ognia z dystansu oraz defensywy obwodowej. Za rok Lakers nie posiadają wyboru w pierwszej rundzie draftu.

[źródło: Ramona Shelburne/ESPN]

Ainge: Z 3. pickiem wybierzemy tego samego gracza, jakiego wybralibyśmy z 1. wyborem

Danny Ainge jest przekonany, że wymiana z Philadelphią 76ers wyjdzie na dobre Boston Celtics.

Jest duża szansa, że z numerem 3. wybierzemy zawodnika, którego wybralibyśmy też z numerem 1. Była to więc świetna okazja do pozyskania znaczącego atutu.

Celtics pozyskali w wymianie przyszły wybór w pierwszej rundzie draftu, a z numerem 3. tegorocznego naboru mają zdecydować się na Josha Jacksona lub Jaysona Tatuma.

[źródło: Adam Himmelsback/Boston Globe]

Knicks stracili szanse na pozyskanie CP3 przez zachowanie Phila Jacksona

New York Knicks byliby tego lata w grze, jeśli chodzi o podpisanie kontraktu z Chrisem Paulem, gdyby nie sposób, w jaki Phil Jackson traktuje Carmelo Anthony’ego – informuje Adrian Wojnarowski. Paul miałby się podobno zastanawiać nad dołączeniem do drużyny z Manhattanu, przyciągnięty możliwością gry w wielkim mieście razem z Melo i Kristapsem Porzingisem.

[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Pacers byli zainteresowani Holidayem i Gallinarim

Przed poinformowaniem Paula George’a o jego odejściu latem 2018 roku, Kevin Pritchard miał plan zwolnienia miejsca na liście płac drużyny, by postarać się o pozyskanie Jrue Holidaya lub Danilo Gallinariego. Teraz Indiana Pacers pójdzie raczej w kierunku przebudowy i wciąż nie wiadomo, co zrobią z ostatnim rokiem kontraktu swojego gwiazdora.

[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Durant zostanie w Golden State, Lowry na wylocie z Raptors?

  1. Chyba więc z jego głową nie jest zbyt dobrze, skoro tak nisko go cenią. W

  2. To nie LAL planują, tylko Ford odlatuje przed draftem. Czasami łączy zbyt dużo plotek w jedną całość.

 1. Sezon ogórkowy, najlepsze co może być, temperatura sięgnie zenitu

 2. Wymiana PG na Portera bardzo ciekawa dla obu stron. Bullets dostaliby All-Stara i jakby dołożyli kogoś konkretnego do ławki, finał konferencji mają prawie pewny. Natomiast Pacers przy sign and trade mieliby nowego lidera, dopóki Porter nie zapragnąłby przenieść się do drużyny awansującej do play-offs.

 3. George na jeden sezon w Wizards zamiast Portera chyba średni pomysł. Porter bardzo fajnie się rozwija, a George tylko na jeden sezon to mało perspektywiczne.

 4. P. Gasol odrzuca opcję zawodnika, ale chce zostać w Spurs za mniejsze wynagrodzenie. CP3 jednak w San Antonio? Czy to może się udać?

 5. na miejscu Pacers brał bym Clarksona i Randle + 28 pick za 1 rok Georga, co wy sadzicie o tej rzekomej ofercie Lakers?

  1. Też bym to brał w ciemno. Fajny frontcourt z Turnerem i szansa na sensowną przebudowę.

Comments are closed.