Enbiej Insider: Rubio i Harkless na celowniku Knicks, skrócona lista kandydatów do posady GM’a Bucks

Knicks wciąż zainteresowani pozyskaniem Rubio

New York Knicks wciąż są zainteresowani wymianą, w ramach której pozyskaliby Ricky’ego Rubio. Tuż przed trade deadline nowojorczycy negocjowali transfer Hiszpana za Derricka Rose’a. Jeśli Knicks zrezygnują z podpisywania nowej umowy z Rosem tuż po rozpoczęciu tegorocznej wolnej agentury, wówczas w ich salary zwolni się wystarczająca do pozyskania Rubio kwota (rozgrywający Minnesoty Timberwolves ma na kolejny sezon ważną umowę na 14 milionów dolarów).

Knicks zastanawiają się także nad wyborem rozgrywającego ze swoim 8. pickiem w tegorocznym drafcie, ale ich plany zmieniłyby się, jeśli na horyzoncie pojawi się możliwość pozyskania Rubio.

[źródło: Ian Begley/ESPN]

6 kandydatów do objęcia posady GM’a Bucks

Milwaukee Bucks zmniejszyli listę kandydatów do stanowiska generalnego menedżera drużyny do sześciu osób. Wśród finalistów, którzy przeprowadzą oficjalnie rozmowy z zespołem znaleźli się Justin Zanik (dotychczasowy asystent GM’a Bucks), Noah Croom (asystent GM’a Timberwolves), Peter Dinwiddie (prezydent Pacers), Pat Garrity (asystent GM’a Pistons), Arturas Karnisovas (asystent GM’a Nuggets) oraz Ed Stefanski (wiceprezydent Grizzlies).

Kozły szukają nowego sternika zespołu po tym, jak John Hammond zdecydował się na odejście do Orlando Magic. Jak na razie przejściowo tę funkcję pełni Zanik, który zaczął już zbierać głosy poparcia w sprawie jego kandydatury na pełnoetatowe zatrudnienie zarówno wewnątrz klubu, jak i poza jego granicami.

[źródło Adrian Wojnarowski i Shams Charania/The Vertical]

Harkless częścią wymiany pomiędzy Knicks a Blazers?

O czym informowaliśmy kilka dni temu, New York Knicks i Portland Trail Blazers podjęli negocjacje w sprawie wymiany. W jej ramach, do Nowego Jorku trafiłby jeden z wyborów Blazers w pierwszej rundzie tegorocznego draftu oraz jeden z wysokich kontraktów podpisanych przez klub z Oregonu ubiegłego lata. Teraz okazuje się, że przedmiotem transferu stałaby się prawdopodobnie umowa Maurice’a Harklessa.

Harkless podpisał w ubiegłorocznym offseason 4-letnią umowę na 40 milionów dolarów.

[źródło: Ian Begley/ESPN]

Colangelo: Wybranie Balla wyzwaniem, ze względu na ludzi z jego otoczenia

Specjalny doradca Philadelphii 76ers, Jerry Colangelo wyraził pewne obawy w sprawie ewentualnego wybrania Lonzo Balla w drafcie.

Uważam, że Ball ma niesamowity potencjał i może mieć świetną karierę w NBA. Będzie to jednak wyzwanie, przez ludzi, którzy go otaczają

Wciąż myślę jednak, że drużyny nie powinny rezygnować z niego, pomimo tych obaw. Na koniec najważniejszy jest talent, który w tej lidze jest potrzebny do wygrywania, a to jest bardzo utalentowany młody człowiek.

Colangelo miał na myśli rzecz jasna ojca Lonzo, LaVara Balla. Sixers posiadają trzeci wybór w nadchodzącym drafcie i próbowali namówić Balla na work-out z drużyną.

[źródło: ESPN]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Rubio i Harkless na celowniku Knicks, skrócona lista kandydatów do posady GM’a Bucks

  1. jakieś szczegóły a propos „ludzi z otoczenia” Balla?

  2. Niech przykladem ego tego pana bedzie cena butow jego syna który jeszcze nie zagral 1 meczu w nba
    Porownaj do cen butów sygnowanych
    Przez np Duranta lub Jordana

  3. a możecie tak jaśniej, dla osób nie zorientowanych w temacie?

  4. Moze i troche szkoda mi w tym wszystkim Lonzo, ale oby jego starego jak najwięcej cisnęli, to może troche się ogarnie pajac.

  5. Ciekawe kogo by oddali Knicks za Harklessa i pick ? Szczerze, to nie mam pojęcia kogo mogliby Blazers sprowadzić w ramach wymiany. Lee, Rose, a może Melo ?!?

Comments are closed.