Enbiej Insider: Bosh i Heat blisko porozumienia, Knicks wciąż zainteresowani Rubio

Bosh i Heat blisko rozwiązania sprawy jego kontraktu

Chris Bosh i Miami Heat są bardzo blisko porozumienia, które pozwoli wymazać jego pozostałe wynagrodzenie z payrollu drużyny. Bosh nie przeszedł testów medycznych przed sezonem 2015/16 po tym, jak dwa poprzednie sezony zakończył przedwcześnie z zakrzepami płucnymi. Kontrakt dwukrotnego mistrza NBA upływa po zakończeniu sezonu 2018/19.

Heat od 9. lutego – rocznicy jego ostatniego meczu w NBA – mogą wystąpić o wyłączenie wynagrodzenia Bosha z ich listy płac. 33-latek ma zamiar powalczyć jeszcze o powrót do ligi.

[źródło: Ira Winderman/South Florida Sun Sentinel]

John Hammond nowym generalnym menedżerem Magic

Orlando Magic doszli do porozumienia z Johnem Hammondem w sprawie objęcia przez niego posady generalnego menedżera drużyny. Obecny GM Milwaukee Bucks podpisze 5-letni kontrakt i będzie pracował pod świeżo upieczonym prezydentem Magic, Jeffem Weltmanem. Obaj panowie pracowali już razem, gdy Weltman był asystentem Hammonda w czasie swojej pracy w drużynie Kozłów.

Hammond miał jeszcze rok kontraktu z Bucks, ale organizacja planowała w 2018 roku przekazać stery jego asystentowi, Justinowi Zanikowi. Teraz Zanik prawdopodobnie już od tego offseason stanie się głównym decydentem w Milwaukee. Hammond był GM’em Bucks od 2008 roku i w sezonie 2008/09 otrzymał wyróżnienie Executive of the Year.

[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Knicks chcą wrócić do rozmów o wymianie Rubio, są zainteresowani Tuckerem i Cunninghanem

New York Knicks są zainteresowani wznowieniem rozmów na temat wymiany Ricky’ego Rubio. Nowojorczycy dyskutowali z Minnesotą Timberwolves w sprawie ewentualnego transferu Hiszpana przed tegorocznym trade deadline. Knicks poszukują rozgrywającego, który da im porządne wsparcie po obu stronach parkietu i uważają, że Rubio, mający świetną drugą połowę sezonu 2016/17, dobrze do nich pasuje.

Knicks wykazali także wstępne zainteresowanie wolnymi agentami – P.J.’em Tuckerem oraz Dante Cunninghanem. Obaj gracze wpisują się według nich w typ gracza, jakich będą poszukiwać tego lata (two-way player). Cunningham spędził ostatnie trzy sezony w New Orleans Pelicans, podczas gdy Tucker dokończył ostatnie rozgrywki w barwach Toronto Raptors.

[źródło: Ian Begley/ESPN]

Otto Porter na radarze Magic i Sixers

Orlando Magic oraz Philadelphia 76ers zastanawiają się nad złożeniem tego lata oferty Otto Porterowi. Niski skrzydłowy Washington Wizards będzie zastrzeżonym wolnym agentem i otrzyma także propozycje z m.in. Brooklyn Nets. Czarodzieje nie chcą pozbywać się Portera, ale żeby go zatrzymać, będą musieli go przepłacić. Prawdopodobnie będą musieli na niego wydać ponad 100 milionów dolarów za 5 lat gry (każda inna drużyna może mu zaproponować maksymalnie 4-letnią umowę).

[źródło: Sean Deveney/Sporting News]

Marreese Speights odrzucił opcję zawodnika

Marreese Speights zrezyngował z wykorzystania opcji zawodnika w swojej umowie z Los Angeles Clippers i zostanie wolnym agentem. 29-latek zarobiłby dzięki niej tylko 1.4 miliona dolarów. Ubiegłego lata Speights podpisał z Clippers dwuletnią umowę po trzech sezonach spędzonych w Golden State Warriors.

[źródło: oficjalna informacja agenta zawodnika]

McRoberts wykorzystał opcję gracza

Josh McRoberts wykorzystał swoją opcję zawodnika w kontrakcie z Miami Heat. Zarobi dzięki temu 6 milionów dolarów. W ubiegłym sezonie 30-letni silny skrzydłowy miał problemy z kontuzjami, zagrał w zaledwie 22 spotkaniach i prawdopodobnie nie dostałby większych pieniędzy na rynku wolnych agentów.

[źródło: Zach Lowe/ESPN]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Bosh i Heat blisko porozumienia, Knicks wciąż zainteresowani Rubio

  1. Wizards za Portera to będa musieli wyskoczyć z ponad 100 milionów, ale za 4 lata gry, bo tak będzie go maxował Brooklyn czy Orlando

  2. Brooklyn to będzie maxował wszystkich dostępnych :) podbijając ich wartość ku uciesze wielu agentów i samych zawodników nie wartych takiej kasy. Jak to mówią kto bogatemu zabroni 😀

Comments are closed.