Enbiej Insider: Orlando Magic wybrali nowego prezydenta klubu, Wall na dłużej w Wizards?

Jeff Weltman nowym prezydentem Orlando Magic

Orlando Magic zatrudnili Jeffa Weltmana na stanowisku prezydenta od spraw koszykarskich. Weltman był do tej pory generalnym menedżerem Toronto Raptors, pracującym dla Masai Ujiriego. Nowy sternik Magików spotkał się z władzami drużyny w poniedziałek i dogadał się z nimi w sprawie 5-letniego kontraktu. Wcześniej celem Orlando było zatrudnienie GM’a Cleveland Cavaliers – Davida Griffina – ale w ostatnich tygodniach coraz bardziej skłaniali się ku zatrudnieniu Weltmana.

Weltman rozpoczynał swoją karierę w Los Angeles Clippers, a następnie pracował na wysokich stanowiskach w Milwaukee Bucks i Denver Nuggets. W Toronto Weltman był prawą ręką Ujiriego, miał spory udział w każdej decyzji podejmowanej w ostatnich latach przez management klubu z Kanady i od jakiegoś czasu był kandydatem do awansu do roli głównego decydenta w jednej z drużyn. W Orlando, będzie on mógł zatrudnić generalnego menedżera, który będzie jego współpracownikiem. Jak na razie przejściowo tę funkcję pełni Matt Lloyd i wygląda na to, że pozostanie on na swoim stanowisku. Magic w kwietniu zwolnili Roba Hennigana i od tamtej pory szukali jego następcy.

[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Wall i Wizards porozmawiają o przedłużeniu kontraktu

Washington Wizards nie odbywali jeszcze oficjalnych rozmów z Johnem Wallem, ale obie strony mają tego lata przedyskutować przedłużenie jego kontraktu. Dzięki dostaniu się w tym roku do jednej z All-NBA Teams, Wall będzie mógł skorzystać z Designated Veteran Player Extension i do dwóch pozostałych lat swojej obecnej umowy dodać cztery kolejne na łączną wartość około 170 milionów dolarów.

Wall chce jednak najpierw poznać długoterminowy plan rozwoju organizacji po tym, jak po raz trzeci w ostatnich czterech latach Wizards dostali się do półfinałów konferencji. Przedłużenie umowy Walla ma być priorytetem dla Wizards, ważniejszym od dojścia do porozumienia z Otto Porterem, który będzie zastrzeżonym wolnym agentem.

[źródło: J. Michael/CSN Mid-Atlantic]

Durant: Decyzja o przejściu do Warriors była w 100% właściwa, chcę tu zostać

Kevin Durant latem podjął kontrowersyjną decyzję o dołączeniu do Golden State Warriors, jednak sam obecnie bardzo dobrze się z nią czuje i nie zmieni zdania nawet, jeśli Wojownicy nie wygrają Finałów.

Podjąłem w 100% dobrą decyzję, niezależnie od tego, czy wygramy, czy nie. Czuję, że to tutaj właśnie chcę być. Mam duży sentyment do wszystkiego, co dokonałem przedtem. Ale teraz, gdy jestem tutaj czuję, że to świetne miejsce dla mnie.

Durant będzie tego lata wolnym agentem i został zapytany o to, czy chciałby zostać w Golden State.

Pewnie. Kocham tu być. Kocham moich kolegów z drużyny. Kocham to miasto i organizację. Podoba mi się tutaj. Nie planuję się nigdzie stąd ruszać.

[źródło: Marc J. Spears/The Vertical]

Millsap odrzucił opcję zawodnika

Paul Millsap zrobił to co zapowiadał, zrezygnował z opcji zawodnika na ostatnim roku swojego kontraktu z Atlantą Hawks i zostanie wolnym agentem. 4-krotny All-Star przeniósł się do Atlanty w 2013 roku, a dwa lata temu podpisał trzyletnią umowę na 60 milionów dolarów. Tego lata będzie poszukiwał na rynku maksymalnej umowy.

[źródło: Shams Charania/The Vertical]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Orlando Magic wybrali nowego prezydenta klubu, Wall na dłużej w Wizards?

  1. Durant „kocham to miasto”… Oklahome też kochał, szkoda że w tych czasach tak mało jest wiernych swoim druzżynom sportowców.
    Co do Milsapa fajnie jakby wybral team gdzie może coś osiągnąć, idealnie pasowałby mi do układanki w Portland ale im ciężko będzie zrobić jakiś cap space na niego

Comments are closed.