Enbiej Insider: Celtics nie chcą oddawać swojego pierwszego picku

Celtics chcą wykorzystać swój pierwszy pick w drafcie

Właściciel Boston Celtics Wyc Grousbeck powiedział, że Boston Celtics prawdopodobnie nie pozbędą się swojego pierwszego wyboru w drafcie 2017.

Te wybory są bardzo, bardzo wartościowe. Jeśli o tym pomyśleć, to nawet w przypadku, gdy oddalibyśmy ten pick za supergwiazdę, zarabiającą maksymalne pieniądze, musielibyśmy oddać w zamian podobną sumę kontraktów.

Dlatego naszym zamiarem jest, by użyć ten wybór, chyba że ktoś nas zaskoczy jakąś świetną ofertą.

[źródło: CSN New England]

Hayward priorytetem dla Jazz, być może będą musieli poświęcić Hilla

Generalny menedżer Utah Jazz powiedział, że priorytetem numer jeden dla klubu jest zatrzymanie w zespole Gordona Haywarda. Tylko Jazz mogą zaproponować mu pięcioletni kontrakt, podczas gdy inne drużyny będą mu oferować czteroletnią umowę. Hayward podpisze jednak – z kimkolwiek by to nie było – maksymalny kontrakt i Jazz mają zrobić wszystko co w ich mocy, by przekonać go do zostania w Salt Lake City.

Właśnie z tego powodu, Jazz będą ograniczeni w możliwości zatrzymania w zespole George’a Hilla. Lindsey przyznał otwarcie, że jeśli ich rozgrywający dostanie bardzo lukratywną ofertę, to być nie może nie będą w stanie zaproponować mu takich pieniędzy, jak konkurencja. Zespół nie dogadał się w trakcie sezonu w sprawie przedłużenia kontraktu z Hillem.

[źródło: Mike Sorensen/Deseret News]

Mavericks zainteresowani Jrue Holidayem

Dallas Mavericks będą jedną z drużyn zainteresowanych pozyskaniem Jrue Holidaya. Rozgrywający New Orleans Pelicans będzie na rynku poszukiwał dość lukratywnej oferty, przez co Mavs będą musieli wyczyścić w jakiś sposób swoje salary, by mieć jakąkolwiek szansę na podpisanie z nim umowy.

Zatrzymanie Holidaya będzie tego lata priorytetem numer jeden dla Pelicans. Wcześniej informowano także o zainteresowaniu New York Knicks, ale klub z Wielkiego Jabłka będzie uzależniał swoje szanse na jego pozyskanie od kwoty kontraktu, jaką zażąda tego lata na rynku.

[źródło: Ian Begley/ESPN]

Hawks proponowali Pacers cztery wybory w pierwszej rundzie draftu za George’a

Przed trade deadline Atlanta Hawks zaoferowali Indianie Pacers aż cztery wybory w pierwszych rundach draftu w zamian za Paula George’a. Poza własnymi wyborami, Jastrzębie posiadają obecnie także picki Minnesoty Timberwolves z 2018 roku i Cleveland Cavaliers z 2019 roku. Pacers w lutym odbierali telefony w sprawie wymiany George’a także od m.in. Boston Celtics i Denver Nuggets.

Hawks przeszli w ostatnim czasie spore zmiany i wciąż poszukują nowego prezydenta po tym, jak z tej funkcji zrezygnował Mike Budenholzer. George za rok zostanie wolnym agentem i obecnie mówi się głównie o tym, że chciałby latem 2018 roku odejść do Los Angeles Lakers.

[źródło: Brian Windhorst/ESPN]

Lakers wierzą w pozyskanie George’a w 2018 roku

Los Angeles Lakers wierzą w to, że uda im się za rok podpisać umowę z Paulem Georgem, który będzie wówczas wolnym agentem. Jeziorowcy nie skłaniają się ku wymianie, w ramach której musieliby oddać do Indiany Pacers niektórych ze swoich młodych zawodników i/lub wybory w drafcie. Wczoraj informowaliśmy, że Lakers zaczekają do kolejnego offseason ze staraniami o pozyskanie topowych wolnych agentów.

Pacers zastanawiali się nad oddaniem George’a przed tegorocznym trade deadline. Sam zawodnik będzie podobno skłaniał się ku dołączeniu do Lakers, jeśli Indiana nie poprawi swojego składu i nie stanie się zespołem walczącym o mistrzostwo.

[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Timberwolves na radarze P.J.’a Tuckera

Minnesota Timberwolves znajduje się w kręgu zainteresowań P.J.’a Tuckera. 32-letni skrzydłowy, wytransferowany w trakcie sezonu z Phoenix Suns do Toronto Raptors będzie tego lata wolnym agentem. W drużynie Timberwolves mógłby wesprzeć ich defensywę i być także mentorem dla młodych graczy zespołu Toma Thibodeau. Nie wiadomo jak bardzo Minnesota jest zainteresowana zaoferowaniem mu kontraktu.

[źródło: Darren Wolfson/ESPN]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Celtics nie chcą oddawać swojego pierwszego picku

  1. Ainge lekko przestraszony na zdjęciu, jakby ktoś chciał mu zakosić 1 nr draftu

Comments are closed.