Enbiej Insider: Ben Simmons nie zagra w lidze letniej

Ben Simmons nie zagra w lidze letniej

Według trenera Philadelphii 76ers Bretta Browna, Ben Simmons nie zagra w tym roku w lidze letniej. Simmons w październiku odniósł kontuzję złamania kości w stopie, przez którą musiał przejść operację i choć oczekiwano jego powrotu po kilku miesiącach, to nie pojawił się w ogóle na parkietach NBA w sezonie 2016/17.

[źródło: Scott Howard-Cooper/NBA.com]

Jackson: Chcemy, żeby Melo odniósł gdzieś sukces

Phil Jackson kontynuuje swoje próby przekonania Carmelo Anthony’ego do rezygnacji z jego klauzuli no trade, jeśli na horyzoncie pojawi się odpowiednia wymiana.

Chcemy, żeby odniósł sukces. Jego szanse na to się zmniejszają. Chcielibyśmy, żeby gdzieś odniósł sukces. Tutaj tego nie zrobi. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy drużyną playoffową. Ale będzie trudno widzieć w nas kandydatów do mistrzostwa.

Jackson nie rozmawiał z Anthonym osobiście od czasu zakończenia sezonu regularnego.

[źródło: Nick Friedell, Ian Begley/ESPN]

Motiejunas pozwie do sądu Rockets i ligę

Donatas Motiejunas pozwie do sądu Houston Rockets oraz NBA w sprawie jego sagi kontraktowej, która rozpoczęła się w styczniu od podpisania 4-letniej, 35-milionowej oferty umowy z Brooklyn Nets. Rockets wyrównali tę propozycję (Litwin był zastrzeżonym wolnym agentem), ale odmówili uwzględnienia w niej bonusów, przez co wartość umowy spadła o 4 miliony dolarów.

Motiejunas w proteście nie pojawił się na testach medycznych i choć kontrakt renegocjowano, to dalej nie stawiał się w drużynie i Rakiety ostatecznie zrezygnowały z wszelkich praw do niego. Motiejunas podpisał niedługo potem roczny, minimalny kontrakt z New Orleans Pelicans.

[źródło: Sean Deveney/Sporting News]


Przed styczniowym spotkaniem z Boston Celtics, Washington Wizards pojawili się w „pogrzebowych”, czarnych strojach. Wczoraj Celtics…

 

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Ben Simmons nie zagra w lidze letniej

 1. 76ers znów coś kombinują – Simonsowi chyba czołg stopę przejechał, że ponad rok się z nią trzeba bawić…

  1. były raporty w lutym, że leczenie nie poprawiło stanu stopy – zupełnie jak u Embiida swego czasu, gdzie potrezbna była 2 operacja i 2 rok był w dupie

  2. to co ojni tam maja za lekarzy Milik po zerwaniu wiezadel wrocil w 4 miesiace

  3. odpowiedź będzie czy Ben zagra w pre-seasons, nie w lidze letniej. Rok temu Embiid też nie grał w SL, tylko dopiero w pre-sezonowych meczach

 2. Od dawna wiadomo że najlepsze sztab medyczny mają w Phoenix, każdy jeden zawodnik który już wydawało się że jest bliski końca kariery nagle w Suns odżywał i grał drugą młodość.

  1. Kolega ma racje sztab medyczny suns nie moze równać sie z żadnym innym , w drugiej kolejności spurs i grizzlies ;)

  2. W Miami też wyglądają dosyć zdrowo. prócz Bosha oczywiście, ale to chyba ponad siły sztabu medycznego i trenerów od przygotowania fizycznego.

 3. stopa to zawsze duży problem szczególnie u dużych zawodników lepiej niech dobrze zaleczy niż jakby miał odnowić po zbyt szybkim powrocie

 4. Karma wraca do Sixers za tankowanie. Tylko szkoda zdrowia Embiida i Simonnsa

 5. Czy w oryginalnym newsie było napisane, że obóz letni odpuszcza z powodu kontuzji, nie czytamy ze zrozumieniem tego, co napisał w newsie Paweł, czy jojczymy dla zasady?
  Po 2 opuszczonych latach, Embiid też nie brał udziału w lidze letniej, a grał we wszystkich meczach preseason. Osobiście nie widzę powodu, dla którego Simmons miałby grać w SL, nawet będąc w pełni zdrowia. Normalne treningi będą dla niego bardziej przydatne.

  1. Treningi to nie to samo co gra 5 na 5 z facetami, którzy walczą o kontrakty w NBA. Polecam obejrzeć SL. Poziom nie jest wysoki, ale zaangażowanie i intensywność już tak.

  2. Widziałem SL i 3/4 z tych chłopaków nigdy w NBA nie zagra. Tłuczenie się z osobami, które muszą coś udowadniać ma w moich oczach mniejszy sens niż zgrywanie się z trzonem zespołu, w którym Ben ma pełnić rolę rozgrywającego. Występy na SL zaliczył już w zeszłym roku. Koniec końców chodzi o to, żeby był gotowy na preseason, gdzie będzie mógł grać już z normalnym zestawem osobowym, przeciw faktycznym graczom ligi.
   Byle razem z Embiidem byli zdrowi, to Philly zaczyna wyglądać jak naprawdę fajna paka graczy. Zobaczymy jeszcze jak wyjdzie losowanie draftu. Przejęcie picku od LAL może znacząco przyspieszyć tok wydarzeń.

Comments are closed.