Enbiej Insider: Andre Iguodala chce zostać w Golden State, McDonough pozostanie GM’em Suns

Andre Iguodala planuje zostać w Warriors

Jeśli Golden State Warriors uda się wykorzystać prawa Birda Andre Iguodali – a będą mogli to zrobić, jeśli namówią Kevina Duranta na nieco mniejszą ($31.8 milionów) niż maksymalną ($36 milionów) podwyżkę i zmieszczą jego umowę w granicach salary-cap – to 33-latek podpisze nowy kontrakt z Wojownikami. Według lokalnych źródeł jedynym znakiem zapytania w sprawie wolnej agentury Iguodali jest liczba lat w jego nowym kontrakcie z wicemistrzami NBA.

Iguodala dołączył do Warriors w 2013 roku w ramach wymiany z Denver Nuggets i w ciągu czterech sezonów w barwach Wojowników stał się super-rezerwowym zespołów Marka Jacksona/Steve’a Kerra. W 2015 pomógł Golden State zdobyć mistrzostwo NBA, zdobywając przy okazji nagrodę MVP Finałów.

[źródło: Tim Kawakami/San Jose Mercury News]

Ryan McDonough pozostanie GM’em Suns na kolejny sezon

Phoenix Suns pomimo nikłego progresu w ostatnich latach planuje pozostawić Ryana McDonougha na stanowisku generalnego menedżera. McDonough został zatrudniony przez Słońca w 2013 roku i ma ważny kontrakt do sezonu 2017/18. W siedmiu kolejnych sezonach Suns ani razu nie awansowali do play-offów, a w czasie czterech lat pracy 36-letniego GM’a zaliczyli bilans 134-194. Od ostatnich rozgrywek zdecydowanie znajdują się jednak w fazie przebudowy i będą starali się wrócić do fazy posezonowej w ciągu kilku najbliższych sezonów.

[źródło: Marc Stein i Chris Haynes/ESPN]

Bosh dalej wierzy w swój powrót na parkiet

Chris Bosh wciąż wierzy, że uda mu się powrócić do NBA po tym, jak nie zagrał w ani jednym meczu sezonu 2016/17.

Sercem wciąż jestem sportowcem. Nie chcę, by tak to się wszystko skończyło.

U Bosha w trakcie przerw na All-Star Weekend w 2015 i 2016 roku wykryto zakrzepy, które uniemożliwiały mu dalszą grę. Pomimo starań lekarzy nie udało się go przygotować do gry w obecnym sezonie i Bosh zostanie prawdopodobnie niedługo zwolniony z Miami Heat.

[źródło: Ira Winderman/South Florida Sun Sentinel]

Hornets żegnają się z Christianem Woodem

Charlotte Hornets odrzucili opcję drużyny w kontrakcie Christiana Wooda. 21-letni silny skrzydłowy zostanie wolnym agentem. W tym sezonie Wood zagrał 13 spotkań dla Szerszeni po tym, jak ubiegłoroczne rozgrywki spędził w Phoenix Suns. W 8.2 minuty na mecz zaliczał średnio 2.7 punktu i 2.2 zbiórki.

[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Andre Iguodala chce zostać w Golden State, McDonough pozostanie GM’em Suns

  1. Dużo tych „jeśli” przy przedłużeniu umowy Igudali.

Comments are closed.