Enbiej Insider: Jackson: „Carmelo czułby się lepiej gdzieś indziej”

Jackson: Carmelo lepiej czułby się gdzieś indziej

Po sezonie wypełnionym wypowiedziami krytykującymi Carmelo Anthony’ego oraz kryptycznymi tweetami Phil Jackson tym razem w bardzo bezpośredniej wypowiedzi potwierdził, że najchętniej pozbyłby się 32-latka ze swojej drużyny.

Nie potrafiliśmy wygrywać z nim na parkiecie. Myślę, że patrząc na kierunek, w jakim zmierza nasza drużyna, Carmelo czułby się lepiej gdzieś indziej.

Jackson powiedział też, że rozmawiał z Anthonym i była to miła konwersacja. Melo ma w swoim kontrakcie klauzulę no-trade, przez co każda oferta wymiany za niego będzie musiała być przez niego zaakceptowana.

[źródło: konferencja prasowa Knicks]

Porzingis nie pojawił się na spotkaniu z władzami Knicks

Włodarze New York Knicks, jak i sztab trenerski zespołu mogli sfrustrować swoim zachowaniem wielu kibiców drużyny, ale nie tylko ich. Kristaps Porzingis zniecierpliwiony dysfunkcjonalnym prowadzeniem drużyny zdecydował się nie pojawić na kończącym sezon spotkaniu ze sternikami klubu. Skrzydłowy Knicks nie widzi kierunku, w jakim zmierza organizacja.

Sam Porzingis publicznie wypowiadał się w lutym na temat zbyt częstych zmian schematów gry drużyny przez Jeffa Hornacka. Trener Knicks po rozpoczęciu używając swojego systemu znanego wcześniej z czasu jego pracy w Phoenix Suns, po przerwie na All-Star Weekend zdecydował się na stosowanie ofensywy trójkątów.

[źródło: Ian Begley/ESPN]

George i Paul zawodnikami miesiąca

Paul George z Indiany Pacers i Chris Paul z Los Angeles Clippers zostali wybrani zawodnikami miesiąca za spotkania rozegrane w kwietniu.

George zaliczał najlepsze w NBA 32.8 punktu na mecz na skuteczności 54.8% z gry i 42.4% za trzy punkty, dodając do tego 8.2 zbiórki, 4.5 asysty i 2.2 przechwytu. Pacers byli w kwietniu 5-1 i zapewnili sobie awans do play-offów.

Paul poprowadził Clippers do bilansu 5-0 w tym miesiącu, zaliczając średnio 21.2 punktu, 9.8 asysty i 5 zbiórek, trafiając 54.4% z gry, 52.6% za trzy punkty i 100% z linii rzutów wolnych (22/22).

[źródło: oficjalna informacja ligi]

Hernangomez i Ulis debiutantami miesiąca

Willy Hernangomez z New York Knicks i Tyler Ulis z Phoenix Suns zostali wybrani debiutantami miesiąca za spotkania rozegrane w kwietniu.

Hernangomez ze średnimi 12.5 punktu, 8.5 zbiórki, 3.0 asysty i 1.1 przechwytu był najlepszym zbierającym i drugim najlepszym punktującym wśród debiutantów na Wschodzie. Trafiał 49.2% z gry.

Ulis był najlepszy wśród rookies w całej lidze w punktach (20.7) i asystach (6.8) na mecz, trafiając 48.5% swoich rzutów z gry.

[źródło: oficjalna informacja drużyny]

McMillan i Rivers trenerami miesiąca

Nate McMillan (Indiana Pacers) i Doc Rivers (Los Angeles Clippers) zostali wybrani trenerami miesiąca za mecze rozegrane w kwietniu.

McMillan poprowadził Pacers do końcówki sezonu z bilansem 5-1, która zapewniła im siódme miejsce w play-offach. Indiana zdobywała w tych spotkaniach 115.5 punktu na mecz (trzecie miejsce w lidze), trafiała 50.1% z gry i miała plus-minus na poziomie +11.7.

Clippers byli niepokonani w kwietniu z bilansem 5-0 i zakończyli sezon siedmioma kolejnymi wygranymi. Mecze w ostatnim miesiącu wygrywali średnią różnicą 16.4 punktów i mieli najlepszą w lidze skuteczność z gry (51.5%).

[źródło: oficjalna informacja drużyny]


REALLY 😂😂 #StayMe7o

Post udostępniony przez Carmelo Anthony (@carmeloanthony)

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Jackson: „Carmelo czułby się lepiej gdzieś indziej”

    1. cytat za r/nba: „Basically Melo is saying that he’s Jay Gatsby and Phil is Daisy Buchanan. As in nothing he does will ever be enough to win Phil’s love. „

  1. Jackson szuka wszędzie winy, tylko nie w sobie. Po cholerę wciska na siłę te trójkąty?

Comments are closed.