Enbiej Insider: Dwyane Wade może wrócić już w sobotę, 3-6 tygodni przerwy Rose’a

Powrót Wade’a w sobotę?

Dwyane Wade na ostatnich treningach Chicago Bulls brał już udział w niektórych gierkach treningowych i prywatnie planuje powrócić do gry już w sobotę, jeśli nie będzie żadnych problemów z końcówką jego rekonwalescencji. Bulls wyłączyli 35-latka z gry do końca sezonu regularnego, kiedy niecały miesiąc temu okazało się, że złamał kość w okolicach stawu łokciowego.

Wade ostatniego lata podpisał z Chicago dwuletnią umowę na 47.5 miliona dolarów i na kolejny sezon ma opcję zawodnika. Od czasu jego kontuzji Byki notują bilans 6-4 i wskoczyły z dziesiątego na siódme miejsce w konferencji wschodniej.

[źródło: K.C. Johnson/Chicago Tribune]

Rose wznowi treningi w ciągu 3-6 tygodni

Derrick Rose pomyślnie przeszedł operację na zerwanej łąkotce w lewym kolanie. Rozgrywający New York Knicks ma rozpocząć ponownie treningi po przebyciu pełnej rehabilitacji, która ma potrwać od 3 do 6 tygodni. Wcześniej informowano, że przerwa w koszykarskiej aktywności Rose’a wyniesie około 6-8 tygodni.

Dla Rose’a sezon 2016/17 był pierwszym – i być może ostatnim – w New York Knicks po tym, jak przed rozpoczęciem offseason oddali go tam Chicago Bulls. Tego lata 28-latek będzie niezastrzeżonym wolnym agentem.

[źródło: oficjalna informacja ligi]

Jeff Green nie zagra do końca sezonu

Orlando Magic nie walczą już o nic w tym sezonie i planują odsunąć od rotacji Jeffa Greena w ostatnim tygodniu rozgrywek. Green opuścił ostatnie siedem spotkań Magików i oficjalnie jego absencja jest tłumaczona bólem pleców. Pod jego nieobecność, minuty na pozycji silnego skrzydłowego przejęli Aaron Gordon oraz Mario Hezonja.

Green w lipcu podpisał z Orlando roczny kontrakt na 15 milionów dolarów. W 69 spotkaniach zaliczał średnio 9.2 punktu i 3.1 zbiórki na skuteczności 39.4% z gry i 27.5% za trzy punkty (we wszystkich kategoriach to jego najgorsze wyniki w karierze).

[źródło: Josh Robbins/Orlando Sentinel]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Dwyane Wade może wrócić już w sobotę, 3-6 tygodni przerwy Rose’a

  1. Rose wznowi treningi podczas obozu przygotowawczego przed następnym sezonem raczej. ;)

Comments are closed.