Enbiej Insider: Powrót Duranta w sezonie regularnym wciąż możliwy, Jackson sfrustrowany swoją formą

Fot. USA Today Sports

Durant zostanie przebadany za 7-10 dni, jego powrót w trakcie sezonu regularnego wciąż możliwy

Golden State Warriors wydali wczoraj oświadczenie, w którym powiadomili, że Kevin Durant zostanie ponownie przebadany za 7-10 dni, po czym dowiemy się, kiedy powróci do gry. Oznacza to, że może on wciąż powrócić do gry na kilka ostatnich spotkań sezonu regularnego. Durant odniósł kontuzję naciągnięcia więzadeł pobocznych piszczelowych cztery tygodnie temu w meczu przeciwko Washington Wizards.

Według informacji podanej przez klub, rehabilitacja Duranta przebiega zgodnie z planem i wykonuje on już ćwiczenia bezkontaktowe, uwzględniające rzucanie, skakanie i bieganie. Z każdym dniem poziom jego obciążeń treningowych jest sukcesywnie zwiększany.

[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Jackson: Byłem cieniem samego siebie

Reggie Jackson ma za sobą (choć jesteśmy jeszcze w trakcie rozgrywek) rozczarowujący sezon 2016/17, w którym nie potrafił wrócić do swojej normalnej dyspozycji po odniesieniu w trakcie obozu przygotowawczego kontuzji kolana. Rozgrywający Detroit Pistons sam przyznał, że stać go na wiele więcej.

W tym sezonie czasami dobrze się czułem i potrafiłem dostawać się w swoje miejsca [na parkiecie], a czasami byłem cieniem samego siebie.

Widziałem to miejsce, ale czasem nie mogłem się do niego dostać, nie byłem dość szybki. (…) Nie czułem się sobą.

Jackson w ostatnim czasie stracił swoje miejsce w pierwszej piątce na rzecz Isha Smitha, a w kilku ostatnich meczach w ogóle nie zagrał z powodu urazu kolana. W 52 spotkaniach tego sezonu zaliczał średnio 14.5 punktu i 5.2 asysty na skuteczności 41.9% z gry i 35.9% za trzy punkty.

[źródło: Keith Langlois/NBA.com]

Jarrod Uthoff z umową od Mavericks

Dallas Mavericks podpisali kilkuletnią umowę z Jarrodem Uthoffem. Oznacza to, że drugi z zawodników podpisanych na 10-dniowe umowy – Manny Harris – resztę rozgrywek spędzi w D-League. Do tej pory Uthoff wyszedł na parkiet NBA w zaledwie dwóch meczach, grając łącznie 5 minut.

[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Druga 10-dniówka dla Quinna Cooka

New Orleans Pelicans podpisali drugi 10-dniowy kontrakt z Quinnem Cookiem. Pierwszą umowę 24-latek podpisał 19. marca i od tamtej pory zagrał w 3 spotkaniach, spędzając na parkiecie łącznie zaledwie 8 minut. Wcześniej w tym sezonie Cook zagrał także 5 spotkań w barwach Dallas Mavericks.

[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Jarell Eddie podpisał drugą 10-dniową umowę z Phoenix Suns. Od czasu podpisania pierwszego kontraktu, Eddie zagrał w 5 spotkaniach Suns, zaliczając średnio 4.8 punktu w 12.5 minuty pobytu na parkiecie. 19. marca w swoim debiucie zaliczył career-high 13 punktów w spotkaniu przeciwko Detroit Pistons. 25-latek w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Washington Wizards.

[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Powrót Duranta w sezonie regularnym wciąż możliwy, Jackson sfrustrowany swoją formą

  1. Moze by cos o Przemku Karnowskim, Gonzaga Bulldogs, March Madness, Final Four…?
    Wiem ze to nie enbiej (jeszcze, oby!) ale mala wzmianka moglaby sie przydac. Dzieki.

  2. To chyba Dominika trzeba (poprosić) wywołać do tablicy. On ma (chyba) największą wiedzę jeżeli chodzi o NCAA wśród redaktorów enbiej!

  3. No ale gdzie on tam do NBA z tym 136 kilo wagi, chyba jako maskotka do Memphis, jak schudnie 15 kilo to pogadamy

Comments are closed.