Enbiej Insider: Sam Hinkie spotka się z Sacramento Kings

Sam Hinkie spotka się z Sacramento Kings

Sacramento Kings uzyskali pozwolenie od Philadelphii 76ers na odbycie rozmowy z Samem Hinkiem na temat ewentualnego zatrudnienia go w zarządzie drużyny. Nie wiadomo dokładnie, w jakiej roli miałby pracować Hinkie, natomiast według Adriana Wojnarowskiego Kings chcieliby znaleźć kogoś, kto byłby na wyższym poziomie w organizacji od Vlade Divaca, który stałby się wówczas tylko współpracownikiem, a nie głównym decydentem w sprawach koszykarskich.

Mimo tego, że Hinkie od jakiegoś czasu nie pracuje już w Sixers, Kings musieli uzyskać od nich pozwolenie na rozmowę w sprawie pracy, bowiem miał w swoim poprzednim kontrakcie tzw. klauzulę non-compete na ten sezon. Po wypuszczeniu powyższych plotek przez Wojnarowskiego oraz duetu Stein-Lowe ze stacji ESPN, Sacramento Kings wydali oświadczenie, w którym zaprzeczyli jakoby szukaliby kogoś, kto przejąłby obowiązki Divaca.

[źródło: Marc Stein i Zach Lowe/ESPN i Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Warriors byli zainteresowani pozyskaniem Lowry’ego w 2013 roku

W 2013 roku, kiedy Masai Ujiri wystawił na listę transferową Kyle’a Lowry’ego i niemal sprzedał go do New York Knicks, jedną z drużyn zainteresowanych jego pozyskaniem byli Golden State Warriors. Wojownicy planowali grać jednocześnie Lowrym i Stephenem Currym, jednak Toronto Raptors chcieli w zamian Festusa Ezeliego i wybór w drafcie, na co Warriors nie chcieli się zgodzić. Lowry kilka miesięcy po ewentualnej wymianie miał zostać niezastrzeżonym wolnym agentem.

Potencjalna wymiana mogła także zmienić bieg wydarzeń w innej sprawie, bowiem mając Lowry’ego, Warriors mogli być bardziej chętni na sprzedanie Klaya Thompsona do Minnesoty Timberwolves za Kevina Love’a. Ostatecznie jednak Lowry został w Toronto, latem podpisał wówczas nowy kontrakt z Raptors i w kolejnych latach był jedną z główną części zespołu, który w ubiegłym roku dostał się po raz pierwszy w historii do Finałów Konferencji.

[źródło: Kevin O’Connor/The Ringer]

DeRozan i Harden Zawodnikami Tygodnia

DeMar DeRozan z Toronto Raptors oraz James Harden z Houston Rockets zostali wygrani Zawodnikami Tygodnia za mecze rozegrane od 20 do 26 marca.

DeRozan był w ostatnich 7 dniach najlepszym strzelcem w lidze (33.3 punktu na mecz) i zaliczał oprócz tego średnio 5.7 asysty, 5.3 zbiórki i 1.3 przechwytu, prowadząc Raptors do bilansu 3-0, który przedłużył ich serię zwycięstw do 5 z rzędu i zapewnił im udział w play-offach. Rockets Hardena również byli wygrali wszystkie trzy mecze w ostatnim tygodniu, a ich lider zdobywał średnio 33 punkty i najlepsze w lidze 13.3 asysty.

[źródło: oficjalna informacja ligi]

Jeanie Buss dożywotnio właścicielem zarządzającym w Lakers

Walka o władzę w Los Angeles Lakers zakończyła się. Po nieudanej próbie przejęcia sterów przez Jima Bussa został on wyłączony z grona najbardziej zaufanych osób w organizacji (zastąpiła go jego młodsza siostra Janie), a Jeanie Buss została oficjalnie wybrana dożywotnio właścicielem zarządzającym w klubie. Rodzina Buss ma 66% udziałów w Lakers co oznacza, że jak długo będą większościowym właścicielem drużyny, tak długo wszystkie ostateczne decyzje będzie podejmowała ex-narzeczona Phila Jacksona.

[źródło: Nathan Fenno/Los Angeles Times]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Sam Hinkie spotka się z Sacramento Kings

  1. Wreszcie jakiś potencjalnie mądry ruch Sacramento. Szkoda tylko, że nawet jak go zatrudnią to Vivkowi nie starczy cierpliwości na kilka lat tankowania…

  2. filozofia Hinkie: sprzedajmy wszystkich, tankujmy i jakoś to będzie.
    Zrobił z 76ers pośmielisko ligi, nawet Mariusz Bacik by się do tej drużyny załapał w wieku 45 lat, daj spokój jaki mądry ruch ?

Comments are closed.