Tygodnik z Enbiej #21/2016-17

1. Drużyna tygodnia

Dominik Kędzierawski: Troszkę na wyrost, ale New Orleans Pelicans. Nie licząc meczu z Heat zagrali naprawdę dobry tydzień, a mecz z PTB czy druga połowa spotkania z Wolves były ich dominacją. Wszystko wreszcie zmierza w dobrą stronę.

Michał Wróblewski: Memphis Grizzlies – 4-0 w tym tygodniu, w tym wygrana na wyjeździe z Hawks i u siebie ze Spurs, chyba koniec kryzysu i już tylko 1 spotkanie straty do będących na 5 miejscu Clippers. Wyróżnienie dla OKC i GSW, które to zespoły też miały komplet zwycięstw.

2. Zawodnik tygodnia

Dominik Kędzierawski: James Harden aka Mr. Triple Double. Same potrójne zdobycze, w tym dwie 40+ z rzędu. Do tego Brodacz gra naprawdę porządną obronę. Walka o MVP staje się coraz ciekawsza.

Michał Wróblewski: Damian Lillard – Portland (3-1 w tygodniu), dzięki niemu zbliżyło się do 8 Nuggets na odległość 1 spotkania, statystki w tym tygodniu 35.3 pkt, 55.1 fg%, 4.8 trójki na mecz przy 59.4% skuteczności, 100% ft/ 9 fta, 3.3 zbiórki, 4 asysty, 3.3 straty, 1.0 przechwytu.

3. Rozczarowanie tygodnia

Dominik Kędzierawski: Detroit Pistons. Walczą o PO, a wykazują zero zaangażowania, walki i jakichkolwiek chęci. Zupełnie przeciwieństwo Bucks i Heat, mimo przewagi talentu.

Michał Wróblewski: Atlanta Hawks –  3 porażki (2 u siebie z Grizzlies i Portland), wszystkie spotkania w tym tygodniu średnio o 12 pkt, gorzej grali tylko tankujący Lakers. Indywidualnie Dennis Schroder, który znacznie przyczynił się do tych wyników rzucając ze skutecznością 30.8% i 16.7% za trzy punkty.

4. Indywidualny popis

Dominik Kędzierawski: Skal Labissiere i 32/11 z Suns. 21 punktów w czwartej kwarcie i wygrana Kings. Zdecydowanie najlepszy występ pośród debiutantów w tym roku.

Michał Wróblewski: James Harden za 40-punktowe triple-double: 41 pkt, 14 reb, 11 ast, 5 tov, 2 stl 12/21 fg, 4/10 3 pkt, 13/14 ft, Rockets przegrali ale w grze ich trzymał tylko Brodacz. Drugie miejsce 49 pkt Lillarda, 14/21 fg, 9/12 3pkt, 5 ast.

5. Rookie tygodnia

Dominik Kędzierawski: Skal Labissiere. Świetny występ z Suns, cztery double-digits i bardzo solidna gra. Odejście DMC otwiera przed nim ogromne możliwości.

Michał Wróblewski: W tym tygodniu Dario Sarić, poprowadził 76ers do 2 wygranych w 3 spotkaniach, zdobywając średnio 19.3 pkt(49 fg%), 7.3 reb, 5.0 ast, 2.3 straty (jest poprawa), 1.7 stl, 1.0 blk.

6. Piątka tygodnia

Dominik Kędzierawski: Russell Westbrook – James Harden – Jimmy Butler – Anthony Davis – Karl-Anthony Towns

Michał Wróblewski: Damian Lillard – James Harden – LeBron James – Draymond Green – Hassan Whiteside

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *