Oklahoma City Thunder 121-126 Portland Trail Blazers

Russell Westbrook rzucił najlepsze w karierze 58 punktów, jednak i to nie wystarczyło na wizytujących Portland Trail Blazers, którzy wygrali swoje trzecie kolejne spotkanie. Na niesamowite popisy Westbrooka Portland odpowiedziało kolektywem – aż siedmiu graczy zaliczyło dwucyfrową zdobycz punktową, a cała drużyna trafiała 55% z gry. Do przerwy Grzmot utrzymywał 6-punktowe prowadzenie, jednak trzecią kwartę 38-25 wygrali goście i na początku ostatniej odsłony prowadzili 12 punktami. Thunder potem wyrównali jeszcze wynik na 116-116, jednak od tamtego czasu nie zdołali już wyprzedzić Blazers, którzy trafiali swoje rzuty wolne.

Westbrook trafił 21 z 39 rzutów z gry, ale tylko 6 z 15 w czwartej kwarcie. W ostatniej półtorej minuty meczu nie trafił czterech rzutów, które mogły dać Thunder remis/prowadzenie. Dla jego zespołu to już czwarta z rzędu porażka. Gospodarze trafiali 52% swoich rzutów. Do ich składu po sześcio-meczowej absencji (bóle pleców) powrócił Victor Oladipo.

Dallas Mavericks 122-111 Los Angeles Lakers

Zdobywając 25 punktów Dirk Nowitzki został szóstym zawodnikiem w historii NBA i pierwszym obcokrajowcem, który przekroczył granicę 30 tysięcy punktów, a jego Dallas Mavericks poradzili sobie u siebie z Los Angeles Lakers. Niemiec jest jednocześnie trzecim graczem, któremu udało się to osiągnąć w barwach jednej drużyny (Karl Malone i Kobe Bryant). Wszystkie swoje punkty Nowitzki zdobył w pierwszej połowie, pomagając drużynie wypracować zdecydowane prowadzenie, które w trzeciej kwarcie wynosiło już 31 punktów. Czwartą odsłonę Jeziorowcy wygrali 37-19 ale było to zdecydowanie za mało, by pomyśleć o powrocie do meczu.

Dla Dallas było to już 14. z rzędu zwycięstwo nad Lakers, dla których triple-double – 13 punktów, 18 zbiórek i 10 asyst – miał Julius Randle. Mavericks trafiali 54.2% swoich rzutów, w tym aż 17/31 zza łuku. Zdobyli też 29 oczek po 14 stratach przyjezdnych.

Phoenix Suns 127-131 Washington Wizards

Washington Wizards oddali aż 53 rzuty wolne – najwięcej w tym sezonie NBA – i trafili 42 z nich na drodze do wyjazdowego zwycięstwa nad Phoenix Suns. Sam Bojan Bogdanović (29 punktów) był 16/16 z linii, ustanawiając tym samym rekord organizacji. Dla Słońc, które przerwały tym samym trzy-meczową serię zwycięstw 30 punktów zdobył Eric Bledsoe. W pierwszej połowie Czarodzieje prowadzili już 22 oczkami, jednak Suns udało się dogonić Wizards w połowie czwartej kwarty i wyrównać stan meczu. Run 12-2 dał stołecznym prowadzenie, którego później pomimo usilnych starań Devina Bookera (9 punktów w ostatnich 21 sekundach meczu) gospodarzom nie udało się już odrobić.

Już w pierwszej połowie z boiska za konfrontację z Jasonem Smithem z boiska został wyrzucony Jared Dudley, a zaraz po nim za gest, który sędziowie zinterpretowali jako imitujący pistolet („gun finger) z parkietu musiał zejść także Brandon Jennings. Suns w całym meczu popełnili aż 19 strat, które Czarodzieje zamienili na 30 punktów. Słońca zdobyły za to aż 53 punkty z kontrataku i trafiły 13 z 27 prób za trzy punkty.

Komentarze do wpisu: “Telegram: Career-high 58 punktów Westbrooka w kolejnej porażce, Dirk Nowitzki szóstym graczem w historii z 30 tysiącami punktów

1. No BB wpasował się do Czarodziejów, będzie ciekawie w PO.

1. Wizzards zrobili świetny interes zatrudniając Bojana. Jeżeli dodamy do tego powracającego po kontuzji Mihimiego i nowego Jenningsa to może być ciekawie w PO.
      Szkoda, że Marcin po ASG gra słabiej.

2. Czy świetny interes to się okaże bo BB walczy o kontrakt po sezonie będzie zastrzeżonym wolnym agentem, a jak Wizards nie wyrówna ofert innych klubów to straci Pick w tej wymianie.

3. Mi też się wydaje że to był świetny ruch pod względem wzmocnienia się tu i teraz na PO jak Raptors chociaż oni mniej stracą jak nie podpiszą Ibaki bo pick zachowali