Enbiej Insider: Niekonwencjonalny zabieg Festusa Ezeliego, Calderon oficjalnie w Hawks

Hawks pozyskali Jose Calderona

Atlanta Hawks oficjalnie pozyskali Jose Calderona. Jastrzębie przejęły Hiszpana z listy zwolnionych zawodników, przez co były zawodnik Los Angeles Lakers nie zarobi nic więcej poza wynagrodzeniem znajdującym się w umowie z Golden State Warriors, jednak większość z tych pieniędzy będą mu musieli wypłacić właśnie Hawks. Warriors zwolnili Calderona, by zrobić miejsce w składzie dla Matta Barnesa.

O tym, że Calderon zostanie nowym rezerwowym rozgrywającym zespołu Mike’a Budenholzera informowaliśmy już wczoraj.
[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Festus Ezeli przejdzie niekonwencjonalną operację

Środkowy Portland Trail Blazers Festus Ezeli przejdzie niedługo kolejną operację na lewym kolanie i już na pewno opuści resztę sezonu. Nigeryjczyk znajduje się w pierwszym roku swojego dwuletniego kontraktu podpisanego tego lata (drugi rok jest niegwarantowany i Blazers mogą go zwolnić po tym sezonie). Co ciekawe, zabieg ten będzie uwzględniał transplantację nieokreślonego dokładnie organu ze zwłok innego człowieka. Ezeli miał problemy ze znalezieniem odpowiedniego dawcy ze względu na swój wzrost.

Niekonwencjonalna operacja Ezeliego będzie pierwszym takim przypadkiem w historii NBA, jednak w 2006 podobny zabieg przeszedł futbolista Carson Palmer. Quaterback Arizony Cardinals zerwał zarówno więzadła krzyżowe przednie, jak i poboczne piszczelowe w lewym kolanie i zostały mu przeszczepione więzadła z ciała innego człowieka, zmarłego 22 miesiące wcześniej. Po pięciu miesiącach od operacji Palmer pojawił się na boisku.
[źródło: Chris Haynes/ESPN]

Jeanie Buss: Jim nie był zdolny do prowadzenia organizacji

W lutym Jeanie Buss zdecydowała się odsunąć swojego brata Jima Bussa od roli zarządczej w Los Angeles Lakers i powierzyła prowadzenie zespołu Magicowi Johnsonowi. W oświadczeniu złożonym w sądzie w Los Angeles młodsza siostra Jima wyraziła swoje niezadowolenie ze sposobu kierowania zespołem przez swojego brata.

Muszę tu zaznaczyć, że Jim już wykazał się niezdolnością do pełnienia swojej funkcji, będąc wiceprezydentem do spraw koszykarskich, przez co musiałam go ostatnio zastąpić kimś innym.

Dałam mojemu bratu Jimowi czas na sprawdzenie się w swojej roli (…) Nie mogłam jednak pozwolić, by w kolejnych latach organizacja była narażona na kolejne szkody.

[źródło: Nathan Fenno/Los Angeles Times]