Enbiej Insider: Groźna kontuzja Kevina Duranta

Kontuzja Kevina Duranta

We wczorajszym spotkaniu przeciwko Washington Wizards Kevin Durant doznał kontuzji kolana (popchnięty przez Marcina Gortata Zaza Pachulia niefortunnie upadł mu prosto na nogę) i nie powrócił już do meczu. Golden State Warriors obawiają się, że uraz ten może okazać się dosyć poważny i według w miarę optymistycznych scenariuszy Durant może opuścić całą resztę sezonu regularnego. Niektórzy ludzie z otoczenia skrzydłowego Wojowników obawiają się, że uraz może wykluczyć go z gry na jeszcze dłużej.

Warriors zaraz po odniesieniu kontuzji przez Duranta zatrudnili do końca sezonu zwolnionego wcześniej z Sacramento Kings Matta Barnesa. W lipcu tego roku Durant podpisał dwuletnią umowę z Wojownikami z opcją zawodnika na drugim roku kontraktu. MVP sezonu 2013/14 miał w planach odstąpienie od tej opcji, by latem tego roku podpisać nową, bardziej lukratywną umowę.
[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

AKTUALIZACJA – 16:17

Golden State Warriors poinformowali, że Durant doznał zwichnięcia więzadeł pobocznych piszczelowych drugiego stopnia i będzie wyłączony z gry przez bliżej nieokreślony czas. Jest to więc dość dobra informacja dla zespołu Wojowników, bowiem istnieje prawdopodobieństwo, że ich gwiazda wróci do gry jeszcze w trakcie sezonu regularnego (za miesiąc zostanie ponownie przebadany).

George Hill nie podpisał przedłużenia kontraktu z Utah Jazz

Utah Jazz starali się namówić George’a Hilla na podpisanie przedłużenia jego kontraktu, jednak obu stronom nie udało się dojść do porozumienia. Nutki mogły zaproponować Hillowi resztę swojego tegorocznego cap space i zapewnić sobie jego pozostanie aż do sezonu 2019/20. Jazz mogli zaoferować więc 30-letniemu rozgrywającemu maksymalnie 74.7 miliona dolarów za trzy lata gry i dodatkowe 13.6 miliona dolarów w tym sezonie.

Hill zdecydował się na niepodpisywanie nowej umowy już teraz, bowiem liczy na to, że latem dostanie dużo lepszą ofertę niż teraz. Jazz wciąż są zainteresowani podpisaniem z nim kontraktu, jednak będą musieli poczekać na swoją okazję aż do offseason.
[źródło: Tony Jones/Salt Lake City]

Jrue Holiday będzie latem na celowniku New York Knicks

New York Knicks będą starali się tego lata ulepszyć swój skład i jednym z zawodników, którymi są zainteresowani jest Jrue Holiday. Prezydent Knicks, Phil Jackson próbował już wcześniej wyciągnąć 26-letniego rozgrywającego z New Orleans Pelicans w drodze wymiany. Zespół z Luizjany będzie się prawdopodobnie starał zatrzymać Holidaya i ich szanse na to zdecydowanie wzrosły po wymianie DeMarcusa Cousinsa.

Knicks w tegorocznym offseason będą mieli co najmniej 24 miliony dolarów miejsca na umowy dla wolnych agentów. Ich podstawowy rozgrywający Derrick Rose jest obecnie w ostatnim roku swojego kontraktu.
[źródło: Ian Begley/ESPN]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Groźna kontuzja Kevina Duranta

 1. Ależ ci zawodnicy są pazerni. Chyba Hill jednak przesadza. Ma dobry sezon, ale takiej kasy nie jest wart.

  1. Tzn jest wart ale chyba dokładnie tyle co mu teraz proponują

 2. Mało prawdopodobne żeby Durant wrócił w trakcie regulara, może nawet pierwszą runde PO odpuścić żeby się lepiej wykurować.

 3. Jeśli to jest MCL 2 stopnia a nie ACL oraz tylko drugiego stopnia to nie ma pełnego zerwania więzadła, więc nie jest potrzebna operacja w takim przypadku a jedynie rehabilitacja. U normalnego człowieka w takim przypadku to jakieś 6 tyg. leczenia. U profesjonalnych sportowców z takimi możliwościami medycyny to 3-4 tyg.

  1. Dokładnie tak tyle tylko że jak myśle Durant+kontuzja to w pamięci mam jego złamanie w stopie 2sezony temu… też miało to trwać stosunkowo szybko a jednak bardzo się to wlekło… oby tym razem trwało max 8tyg (tak z zapasem ;)

  2. Przy zerwaniu od razu zdecydowaliby się na operację, bo to jest standard a wtedy to 12-15 tygodni leczenia przy dobrych rokowaniach a przy złych rokowaniach do 6 miechów. Zatem zerwania na pewno nie ma, co zresztą wskazuje to, że KD sam zszedł z boiska i mógł stawać na nogę.
   Skoro nie zdecydowali się na operację to znaczy, że to MCL 2 a może nawet 1, ale nie chcą ryzykować. W takim przypadku orteza, fizjoterapia i naprawdę maks leczenie to będzie 6 tygodni.
   6 tygodni to obecnie nawet przy pęknięciach kości jest maksymalnym czasem rekonwalescencji.
   Zresztą popatrz na Milika, który zerwał więzadło przednie w kolanie a już jest na boisku, czyli 2 miesiące szybciej niż przy normalnym czasie leczenia – dla normalsów :D

Comments are closed.