Tygodnik z Enbiej #17 i #18/2016-17

1. Drużyna ostatnich dwóch tygodni

Dominik Kędzierawski: Houston Rockets. Ich atak jest przerażający, a dodanie Lou Williamsa uczyniło go jeszcze potężniejszym. 130/140 punktów rzucane z ogromną łatwością. Wow.

Paweł Mocek: San Antonio Spurs. Ostrogi zakończyły swój coroczny Rodeo Trip – przerwany All-Star Weekendem – czteroma kolejnymi wygranymi i wracają do domu z komfortową, cztero-meczową przewagą nad Houston Rockets w tabeli konferencji zachodniej. Jeszcze na Wschodzie Spurs poradzili sobie z Indianą Pacers i Orlando Magic, a po krótkim pobycie w Nowym Orleanie pokonali ostatnio oba kluby z Los Angeles – w tym Clippers z wracającym po kontuzji Chrisem Paulem.

2. Zawodnik ostatnich dwóch tygodni

Dominik Kędzierawski: Anthony Davis. Na odpalenie duetu Ice&Fire i ich sukcesy wciąż trzeba czekać, ale Davis jest w formie. Do tego pobity rekord podczas ASG.

Paweł Mocek: Russell Westbrook. Rozgrywający Oklahomy City Thunder zaliczył fatalny występ w starciu przeciwko Washington Wizards, natomiast kolejne trzy mecze to już same popisy gwiazdora Grzmotu. Trzy razy z rzędu miał triple-double (38-14-12, 17-18-17 i wczorajsze 41-11-11 z 21 punktami w czwartej kwarcie) i we wszystkich trzech meczach poprowadził swój zespół do zwycięstwa.

3. Rozczarowanie ostatnich dwóch tygodni

Dominik Kędzierawski: Boston Celtics. Przespane deadline, przez co spadli za Toronto pod względem potencjału. Do tego przegrali w bezpośrednim pojedynku z Raptors.

Paweł Mocek: Atlanta Hawks. Przed meczem gwiazd zdecydowana porażka z Los Angeles Clippers, a następnie przegrane blow-outami z niżej notowanymi Miami Heat (u siebie) i z Orlando Magic (na wyjeździe). Zawodzą liderzy – Paul Millsap i zawieszony ostatnio na jeden mecz Dennis Schroeder – a w tym czasie ich główni rywale na Wschodzie coraz bardziej uciekają w wyścigu po przewagę własnego parkietu w pierwszej rundzie play-offów.

4. Indywidualny popis

Dominik Kędzierawski: Anthony Davis w ASG. Nie każdy lubi to spotkanie, ale miało być show i on je zrobił, sięgając po tytuł MVP w jego mieście.

Paweł Mocek: Russell Westbrook w meczu na 38-14-12 przeciwko New York Knicks.

5. Rookie ostatnich dwóch tygodni

Dominik Kędzierawski: Brandon Ingram. 2x double-digits po all-star weekend + career high w spotkaniu ze Spurs. Rozczarował Jamal Murray, cegląc niemiłosiernie po ASW.

Paweł Mocek: Dario Sarić. Od czasu kontuzji Joela Embiida Chorwat gra bardzo równo i w okresie absencji Kameruńczyka jest zdecydowanie najlepszym z debiutantów. W ostatnich czterech meczach średnie na poziomie 19.3 punktu, 12 zbiórek i 3 asyst i duży udział w dwóch zwycięstwach Sixers.

6. Piątka ostatnich dwóch tygodni

Dominik Kędzierawski: Russell Westbrook – DeMar DeRozan – Gordon Hayward – Carmelo Anthony – Anthony Davis

Paweł Mocek: Russell Westbrook – James Harden – Andrew Wiggins – LeBron James – Karl-Anthony Towns

Komentarze do wpisu: “Tygodnik z Enbiej #17 i #18/2016-17

  1. W zasadzie mogę się zgodzić prawie we wszystki z Pawłem, poza: 6. Leonard za Wigginsa, może np. Whiteside zamiast KAT-a

Comments are closed.