Suns oddają Tuckera, dostają Scotta

Phoenix Suns przez ostatnie godziny okienka transferowego próbowali znaleźć chętnych na usługi Brandona Knighta i Tysona Chandlera. Chociaż dziennikarze, bloggerzy i fani drużyn prześcigali się w pomysłach nic z tego nie wynikło i obaj zawodnicy pozostali w Arizonie. Suns jednak dokonali innych, mniejszych wymian m.in. oddając P.J. Tuckera i pozyskując Mike’a Scotta z Atlanty Hawks.

Najpierw, po transferze Ersana Ilyasovy z Sixers do Hawks, przejęli za gotówkę osobę Mike’a Scotta. 29-latek, po swoich ostatnich problemach z prawem i ponad 4 sezonach spędzonych w stanie Georgia, spróbuje swoich sił w rotacji Earla Watsona. Rola Mike’a w ostatnich meczach Jastrzębi malała a jego średnie spadały do poziomu 2.5 pkt i 2.1 zb. Niewykluczone, że przenosiny do Phoenix odbudują gracza…

Większa wymiana miała miejsce między Suns i Raptors. Kanadyjczycy mocno polowali na drugiego, po Serge’u Ibace, defensywnego gracza. Ich wybór padł na P.J. Tuckera, o którego usługi zabiegali przed godzinami sternicy co najmniej 10 drużyn ligi! Skrzydłowy notujący 7 pkt i 6 zb na mecz będzie wyraźnym wzmocnieniem, walczących o drugie miejsce na Wschodzie, Raptors. Na pewno pod względem obrony, ekipa Dwyane’a Casey wyraźnie odczuje oba transfery tzn. Ibaki oraz Tuckera.

W rozliczeniu, za Tuckera, Raptors przekazali dwa drugorundowe wybory w drafcie oraz Jareda Sullingera (mającego szansę pójść w ślady Olivera Millera). Wymiany z pewnością podniosą jakość Toronto Raptors a Masai Ujiri jest największym wygranym okienka transferowego na Wschodzie.

Komentarze do wpisu: “Suns oddają Tuckera, dostają Scotta

  1. Moim zdaniem trzeba coś zrobić z draftami, bo liga jest podzielona na 3 typy drużyn, te które walczą o najwyższe cele, te które tankują bez względu na wszystko, oraz te które same nie wiedzą czy walczyć, czy tankować, albo chcą walczyć a że im nie idzie to przechodzi im przez myśl tankowanie.

  2. Masai jest Bogiem,wyciagnał Ibake i Tuckera za paczke cipsów. Tornto moga poważnie myślec o finale konfernecji z CLE (y)

  3. majai najlepszy GM w lidze co zrobil w denver a potem po przenosinach w toronto masakra
    Swoja drodza denver bez niego niezle polecieli w dół

Comments are closed.