Sixers i Hawks wymienili się Ilyasovą i Splitterem

Turecki skrzydłowy, Ersan Ilyasova, który wymiennie może grać na pozycjach 3 i 4 znów zmienił pracodawcę. Były zawodnik Orlando Magic, Oklahoma City Thunder Detroit Pistons i Milwaukee Bucks trafił do Atlanty Hawks, w której będzie zmiennikiem Paula Millsapa. Reprezentant Turcji notował w Sixers, podczas 56 spotkań, przeciętne 14.2 pkt i 5.9 zb na mecz. Po bieżących rozgrywkach ten 29-latek będzie wolnym graczem.

W drugą stronę, do zespołu Szóstek z Filadelfii powędrował brazylijski środkowy Tiago Splitter. 32-letni weteran na pozycji środkowego nie rozegrał w tym sezonie jeszcze żadnego meczu, zmagając się z kontuzjami. W poprzednich rozgrywkach zanotował 32 mecze podczas których zaliczał średnie 5 pkt i 2 zb. Teraz będzie głębokim zmiennikiem Joela Embiida.

Podczas wymiany na linii Atlanta – Filadelfia doszło jeszcze do zamiany drugorundowych wyborów w drafcie.

Komentarze do wpisu: “Sixers i Hawks wymienili się Ilyasovą i Splitterem

 1. Rozumiem chęć ogrywania Sarica oraz chęć ostatniego sezonu tankowania ale co daje PHI ten trade ? Bez sensu trochę.

 2. Wraca Simmons i musi mieć miejsce do gry obok Sarića. Są jeszcze Okafor i Noel. Nie wiadomo też czy Okafor zaraz nie ruszy do Bulls lub Lakers?

 3. Loteryjny 1st rnd pick (pod warunkiem, że Bulls nie wejdą do PO, może być chroniony 1-3) + McDermott za Okafora wystarczy?

 4. Ersanowi kontrakt się kończył i też Phila nie chciała płacić dużego kontraktu ^ Plus ogrywanie Saricia i robienie miejsce dla Simmonsa i Chorwata

 5. Philadelphia to jakiś żart. Będą robić przebudowę przez wieki. Wejdźcie sobie na forum kibiców sixers – tak przyzwyczaili się do tankowania, że to polubili. Założę się, że w przyszłym sezonie też będą tankować o PO nawet nie wspomnę.

  1. Splitter zaraz zostanie zwolniony, podobnie jak Thornton z Nets. Szóstki walczą o pierwszorundowy pick od Lakers lub Bulls za Okafora. Simmons jest niemal gotowy do gry i będze dzielił minuty z Sarićem. Spekuluje się, że jeszcze jeden skrzyłowy dołączy (z Bulls lub Lakers) do rotacji Browna. Za dwa miesiące Turek będzie wolnym graczem.

 6. OK. Ersan grał solidnie – dawał doświadczenie młokosom, a teraz go nie ma. Trzeba było go podpisać po sezonie (Phila ma śmieszne kontrakty). Trzeba pamiętać, że zdolni młodzi zawodnicy rozwijają się przy wsparciu weteranów – to jest istota budowania dobrej drużyny. Poza tym FO Sixers nie jest taki super jeśli chodzi o wybory w drafcie – Okafor, który ma potencjał, ale już go nie chcą, tak samo MCW. Pamiętam jak kilka lat temu mieli fajną drużynę: lou Williams, Jrue itp….i co? wszystko rozwalili – za kilka lat będzie to samo, wieczne tankowanie i przebudowa.

  1. Zapominasz że cześć graczy odeszła przez transfer Iguodali. Meeks, Williams, Holiday szukali wyższych kontraktów i większej roli w drużynie. Dodatkowo, Sixers minionej nocy pytali Bulls o Butlera czyli myślą przyszłościowo oraz chcą większego nazwiska do Embiida. Puenta, w lato zapolują na mocniejsze nazwisko z free agency (Holiday? Caldwell-Pope??)

  2. Pels prawdopodobnie podpiszą Holidaya – przynajmniej tak mówią. Caldwell- Pope..będzie chciał pewnie 20 baniek za sezon(takie czasy), a nie jest tego wart. Poza tym nie ma jakiś super FA po tym sezonie. Jeszcze nowe CBA, które utrudni podpisywanie w offseason prawdziwych gwiazd. Dlatego wydaje mi się, że Fila będzie chłopcem do bicia jeszcze długo – zawsze ktoś musi być przecież.

  3. uważam inaczej, że będą walczyć o P.O. ponadto już teraz szukają wymiany Sergio Rodrigueza. Embiid-Sarić-Simmons-McConnell bardzo przyszłościowy zestaw i solidny trzon.

  1. @Moscu
   Okafor nie nadaje się do dzisiejszego Nba ale Bulls buduje drużynę jak z lat 80 to Okafor będzie do ich koncepcji pasować;)

  2. zaraz zacznie się nadawać przy tym jak Pels zaczną grać dwójką wysokich. Trend się zmienia a i Sixers mogą zaraz grać duetem Noel – Embiid (takie ustawienie dobrze wypadało u Browna przed lansowaniem Okafora do wymiany). Wysocy zaczną wracać do łask.

  3. @Woy
   Wysocy wracają do łask ale nie tacy jak Okafor, on tylko potrafi zdobywać punkty i to ze słabą efektywnością. Nie zbiera nie broni nie podaje

  1. Musimy gdzieś pospisywac nasze przewidywania, a potem sprawdzac kto miał rację. Będzie jeszcze gorzej bo przynajmniej Lopez dobrze broni co na pozycji centra jest bardzo ważne, ważniejsze niż zdobywanie punktów.

Comments are closed.