Enbiej Insider: Powrót Bena Simmonsa w tym sezonie coraz bardziej niepewny

Malachi Richardson częściowo zerwał prawe ścięgno udowe i nie będzie mógł grać przez najbliższe 4-6 tygodni. Swingman Sacramento Kings doznał urazu w czwartej kwarcie ostatniego spotkania Króli przeciwko Golden State Warriors. Po tym, jak pierwszą część sezonu spędził na ławce rezerwowych lub w D-League, Richardson wskoczył ostatnio do rotacji Dave’a Joergera (przy kontuzjach m.in. Garretta Temple’a i Ty’a Lawsona), a we wspomnianym meczu z Warriors zagrał aż 27 minut. Łącznie w 22 spotkaniach zaliczał do tej pory średnio 3.6 punktu i 1 zbiórkę w 9 minut gry.
[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Kontuzjowana stopa Bena Simmonsa być może nie jest jeszcze w pełni wyleczona. W tomografii komputerowej, jaką wykonano 23. stycznia okazało się – według źródeł – że uraz nie został wyleczony, choć według pierwotnych planów rehabilitacji Simmons miał powrócić do gry właśnie w styczniu. W poniedziałek, skrzydłowy Philadelphii 76ers ma pojawić się w specjalnej klinice w Nowym Jorku, by tam oceniono co dalej z jego rekonwalescencją.
[źródło: Keith Pompey/Philadelphia Daily News]

Według Mitcha Kupchaka, Los Angeles Lakers są w tym roku aktywniejsi na rynku transferowym przed trade deadline, w porównaniu do ostatnich sezonów.

Tak, jesteśmy aktywni. Jesteśmy aktywni każdego roku. Szczerze mówiąc, w porównaniu do ostatnich trzech, czterech lat mamy naprawdę wiele talentu w drużynie, który budzi różne zainteresowanie wśród wielu ludzi. Myślę, że w tym roku dyskusje [na temat wymian] znaczą trochę więcej niż w ostatnich dwóch, trzech latach.

Zawodnikami Jeziorowców, których wymiany są najbardziej prawdopodobne są Lou Williams i Nick Young.
[źródło: Tania Ganguli, Mike Digiovanna/Los Angeles Times]

Anthony Davis po raz kolejny potwierdził, że nie zamierza opuszczać Nowego Orleanu. Obecny sezon jest pierwszym z pięcioletniego, 127-milionowego kontraktu, jaki podpisał dwa lata temu.

Jestem tutaj. Jeśli myślałbym o odejściu, to nigdy bym nie podpisał nowej umowy. Jestem tu i będę.

Jestem tu, żeby pomóc tej drużynie wygrywać i przywrócić ją do walki [o wyższe cele].

Davis powiedział także, że będzie chciał w trakcie offseason pomóc zespołowi w zatrzymaniu w Luizjanie przyszłego wolnego agenta Jrue Holidaya.
[źródło: Marc Stein/ESPN]

Miami Heat zatrudnili Shane’a Battiera w roli dyrektora od spraw rozwoju koszykarskiego i analityki. Battier grał w barwach Heat przez trzy sezony, wydatnie pomagając im w zdobyciu dwóch kolejnych mistrzostw.
[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Powrót Bena Simmonsa w tym sezonie coraz bardziej niepewny

  1. Szkoda że nie zobaczymy Bena ale lepiej niech się kuruje niż jak ma być to samo co z KD.

  2. Dobra, wszyscy kochali NBA za czasów CHICAGO i innych, ale ze nikt przez cały dzień dzisiaj nie napisał słowa ze MJ kończy 54 latka….. Wszystkiego najlepszego mistrzu !!!!!

Comments are closed.