Ciekawostki statystyczne – antyrekordy

Witam, dzisiaj ciekawostką dnia na pewno jest to, że Oklahoma City Thunder nie trafiło kolejnych 24 rzutów z gry i na razie udało mi się znaleźć, że to najdłuższa taka seria od 20 lat, a wcześniej nie wiem czy są dostępne dane play-by-play.
W tym czasie, Thunder przegrało 32-5. Russell Westbrook trafił 0/9, a po jego podaniach zawodnicy OKC też spudłowali wszystkie 9 rzutów, w dodatku 11 z tych 24 prób miało miejsce w obrębie trumny.
Russell Westbrook miał też najgorsze w swojej karierze +/- na poziomie minus 36.

To dziś jeszcze parę anty-rekordów:

Najgorszy plus minus w spotkaniu (dane od 2000/01):

PlayerDateTmOppPTS
Manny Harris2011-01-11CLELAL-57
Steven Hunter2007-03-18PHIHOU-48
Deron Williams2005-11-15UTASAC-47
Lou Williams2015-12-23LALOKC-47
Antawn Jamison2012-04-17CLEDET-47

Najwięcej oddanych rzutów bez celnego trafienia:

PlayerDateFGFGAFG%3P3PA3P%FTFTAFT%TRBASTSTLBLKTOVPTS
Tim Hardaway1991-12-27017.00002.000221.0003132142
Rodney McCray1988-11-09015.000000441.000883124

Najlepsi murarze w historii – najwięcej pudeł w meczu:

CegłyPlayerDateFGFGAFG%3P3PA3P%FTFTAFT%TRBASTSTLBLKPTS
30Kobe Bryant2002-11-071747.36208.000771.000944041
28Kobe Bryant2016-04-132250.440621.2861012.833441160
27Russell Westbrook2016-10-281744.386210.2001520.75013102051
27Michael Jordan1997-11-031239.30814.25046.6671345229
27Jerry Stackhouse2001-02-03734.20617.14367.857151021
26Michael Jordan1987-01-151743.39514.25089.889332143
26John Starks1993-02-141036.27829.22245.800480026

Przypomnę jeszcze, że Joel Anthony 09.01.2011 r. w spotkaniu wygranym przez Miami w Portland w ciągu 29 minut na boisku nie miał ani jednego punktu/zbiórki/przechwytu/asysty/oddanego rzutu wolnego/z gry miał tylko 4 faule i jedną stratę (LeBron miał 44 a Wade 34 pkt).

Inne ciekawe linijki z dziś:

PlayerFGFGAFG%3P3PA3P%FTFTAFT%TRBASTSTLBLKTOVPTS
Mike Conley1016.62524.5001011.9091610132
Greg Monroe1215.800000111.00013230125
Kawhi Leonard1323.56523.66745.8006340232
Eric Bledsoe1122.50037.4291214.8572530537
Blake Griffin1118.611111.00034.75010602026
Nikola Jokic713.53800034.750211220517

Nikola Jokic miał monstrualne triple-double, od sezonu 83/84 było tylko 12 spotkań z zbiórkami >= 20, punktami >= 15 i asystami >= 10.
Ostatnie 5 (w tym 2 razy mamy Cousinsa) poza tym dzisiejszym Jokica:

PlayerDateFGFGAFG%3P3PA3P%FTFTAFT%TRBASTSTLBLKTOVPTS
DeMarcus Cousins2015-04-03922.40901.000610.600201313524
DeMarcus Cousins2015-04-011125.44000026.333211036524
Pau Gasol2013-04-17717.41200034.750201102317
David Lee2010-04-021424.58301.000910.900201001337
Kevin Garnett2004-01-28817.47102.00046.667201013320

Denver wyrównało też rekord NBA z 24 trafionymi trójkami w spotkaniu, pozostałe 4 spotkania w historii z minimum 23 celnymi rzutami z dystansu:

DateTmOppResult3P3PA
2017-02-13DENGSWW 132-1102440
2016-12-16HOUNOPW 122-1002461
2013-02-05HOUGSWW 140-1092340
2009-01-13ORLSACW 139-1072337

Źródła:

  • http://www.espn.com/blog/elias-says
  • http://www.basketball-reference.com
  • http://stats.nba.com/

Komentarze do wpisu: “Ciekawostki statystyczne – antyrekordy

  1. Dzięki Michale, bardzo liczyłem na te „murarskie” statystyczne ciekawostki, choć nie spodziewałem się, że wczorajszy wynik OKC jest tak wyjątkowy ;)

    1. Powiem, że trudniej znaleźć antyrekordy niż rekordy;)

  2. Domyślam się, ale fajnie co jakiś czas poczytać o takich rekordach, które zbliżają NBA do amatorskiej gry i dają poczucie, że miałoby się szanse na zawodowych parkietach ;)

Comments are closed.