Trade alert: Chris Andersen wymieniony do Hornets

Charlotte Hornets nie przestają działać na rynku transferowym. Tym razem dokonali wymiany z Cleveland Cavaliers.

Hornets pozyskają centra Chrisa Andersena, w zamian oddając wybór w drugiej rundzie draftu. Wybór ten będzie zastrzeżony w top55. a więc praktycznie na pewno Szerszenie go zachowają. Hornets otrzymają także w zamian gotówkę.

Dla Cavaliers jest to ruch czysto finansowy, bowiem pozwala im zaoszczędzić nieco pieniędzy (około dwa i pół miliona dolarów) na podatku od luksusu. Wykonując go, zrobili także dodatkowe miejsce w składzie.

Andersen w tym sezonie zagrał w 12 spotkaniach, notując średnio 2.3 punktu oraz 2.6 zbiórki w średnio 9.5 minuty na mecz. W połowie grudnia Birdman zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie i nie zobaczymy go w grze do końca sezonu.

 

Komentarze do wpisu: “Trade alert: Chris Andersen wymieniony do Hornets

    1. Można handlować kontuzjowanymi graczami, rzadko to się zdarza ale to był ruch czysto finansowy. Normalnie to gracze przechodzą testy medyczne żeby sprawdzić czy dany zawodnik jest zdrowy, ale w tym wypadku wszystko jasne dla obu drużyn i wszystko jak najbardziej w zgodzie z przepisami.

  1. To może jeszcze krótkie wyjaśnienie (dla tych mniej zorientowanych) co Szerszenie zyskują na takiej wymianie? Czy ta gotówka była dla nich kusząca?

    1. Tak gotówka i trochę zeszli z salary czy tam podatku bo Birdmana od razu zwolnili, może będą jeszcze chcieli handlować

Comments are closed.