Enbiej Insider: Zach LaVine zerwał ACL i nie zagra do końca sezonu

Zach LaVine zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie i opuści całą resztę sezonu regularnego. Obwodowy Minnesoty Timberwolves, który doznał tego urazu w trakcie piątkowej porażki przeciwko Detroit Pistons przejdzie niedługo operację. LaVine zaliczał w tym sezonie zdecydowanie najlepsze swoje rozgrywki w karierze, grając średnio po 37.2 minuty na mecz. W 47 spotkaniach jego statystyki wynosiły 18.9 punktu, 3.4 zbiórki i 3 asysty na mecz na skuteczności 45.9% z gry i 38.7% za trzy punkty.
[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Ramon Sessions zerwał łąkotkę w lewym kolanie. Rozgrywający Charlotte Hornets z powodu „dyskomfortu” opuścił wczorajszy trening i mecz z Utah Jazz i zostanie dokładniej przebadany dzisiaj. Nie wiadomo ile czasu Sessions będzie musiał pauzować, ale raczej nie należy się spodziewać jego rychłego powrotu. W 50 meczach tego sezonu grając jako back-up Kemby Walkera 30-letni obwodowy zaliczał średnio 6.2 punktu i 2.6 asysty na skuteczności 38% z gry.
[źródło: Rick Bonnell/Charlotte Observer]

Yogi Ferrell podpisze dwuletnią umowę z Dallas Mavericks. Do tej pory tegoroczny debiutant występował w barwach teksańskiego klubu na bazie 10-dniowej umowy, ale przez swoje popisy w kilku ostatnich spotkaniach zespół zdecydował się pominąć „fazę” drugiego 10-dniowego kontraktu i od razu wynagrodzić go umową do końca sezonu. Ferrell w 4 spotkaniach grał średnio po 37.5 minuty, zaliczając w tym czasie 17.8 punktu, 5 asyst, 3 zbiórki i 1.8 przechwytu na mecz na skuteczności 44% z gry i 52% za trzy punkty.
[źródło: Shams Charania/The Vertical]

Cleveland Cavaliers będą zainteresowani zatrudnieniem Jose Calderona oraz Andrew Boguta, jeśli po trade deadline dojdzie do wykupienia ich kontraktów. Z zespołem mistrzów NBA wciąż łączony jest także Deron Williams. Jest jednak bardzo mało prawdopodobne, że Cavs będą próbowali wymiany po któregokolwiek z tych trzech panów, ze względów finansowych. Jak na razie, ani Bogut, ani Williams nie są zainteresowani wykupieniem ich kontraktów z Dallas Mavericks.
[źródło: Marc Stein/ESPN]

Stephen Curry planuje zagrać w barwach reprezentacji USA na najbliższych mistrzostwach świata w koszykówce oraz na Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku. Dwukrotny MVP sezonu regularnego ma na swoim koncie już dwa złote medale mistrzostw świata (2010, 2014), natomiast zabrakło go na ostatniej olimpiadzie w Rio de Janeiro, bowiem leczył wówczas kontuzję kolana.
[źródło: FIBA.com]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Zach LaVine zerwał ACL i nie zagra do końca sezonu

  1. No to już nie będzie ten sam zawodnik po takiej kontuzji. Wiem bo też mam zerwane ACL i ktoś kto opiera się na atletyźmie to traci wiele po takim czymś

    1. Właśnie tego jako fan Timberwolves się obawiam i niestety jestem prawie pewien, że nie osiągnie poziomu który mu prognozowano. W dodatku, przy takim natężeniu i stylu gry LaVine boję się, że na jednym zerwaniu ACL w trakcie kariery może się nie skończyć…

    2. Więc albo Zach dostosuje się do sytuacji i zmieni styl gry (warto sobie przypomnieć, jak dojrzewał i zmieniał się MJ na przestrzeni swojej kariery), albo skończy jak Rose.
      Jeśli mu się uda, nadal może być gwiazdą, tyle, że już nie będzie słynąć z dunków.

  2. LaVine jak Rose…. styl gry zniszczył kolana nawet w tak młodym wieku

  3. Sehr geehrter Herr Schmidt,es wäre sehr freundlich, wenn Sie unseren Kommentar vom vergangenen Freitag veröffentlichen würden.Freundliche Grüße aus HamburgMartin Reyher

Comments are closed.