Bucks i Hornets zamieniają się centrami

Milwaukee Bucks i Charlotte Hornets starają się uratować swoje nadzieje na playoffy. Po znacznym spadku formy względem początku sezonu, oba zespoły postanowiły zamienić się zawodnikami i odwrócić bieg formy.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Wymiana obejmuje trzech zawodników. Milwaukee otrzyma spadający kontrakt Roya Hibberta oraz Spencera Hawesa, który ma opcje zawodnika na sezon 2017/18. W drugą stronę powędruje Miles Plumlee, który przed tym sezonem podpisał kontrakt wart 52 miliony w 4 lata.

Bucks w ten sposób wzmacniają swoją rotację pod koszem, dodając dobrego defensora oraz rozciągającego grę centra. Również ich budżet ulży, gdyż wieloletni kontrakt podpisany ma John Henson. Hornets z kolei pozbywają się niewypału w postaci Hibberta oraz Hawesa, który stracił miejsce w rotacji na rzecz Franka Kaminsky’ego. Otrzymują w zamian solidnego centra, z kontraktem trwającym jeszcze przez trzy lata, który może być zabezpieczeniem na wypadek odejścia Cody’ego Zellera z Charlotte.

Dominik Kędzierawski

Człowiek od draftu i ligi akademickiej. Na dobre i na złe z New Orleans Pelicans i New Orleans Saints.

5 komentarzy

 1. matesan17 pisze:

  Dobrze że sie pozbyli tego kontraktu Plumle’a:P
  Tylko po co dwóch?? mogli wziąć jednego i jakiś pick 2 rundy

 2. Michał Wróblewski pisze:

  Hehe, Hibbert już dawno nie jest dobrym defensorem, Hawes to chyba najgorszy obrońca z wysokich w lidze, Bucks robią po prostu miejsce w salary na przyszły rok, nie wiem tylko po co Charlotte Plumlee, myślą może że Clifford z Ewingiem coś z niego wycisną.

 3. pop pisze:

  Ja tam Hawesa lubię, można go dobrze wykorzystać, ten Plumlee akurat (w odróżnieniu od tego Blazera) szału nie robi, Bucks będą na plusie po tej wymianie, bardziej skorzystali.

 4. Lakers pisze:

  Wreszcie jakaś wymiana, cały czas cisza a zostało nie całe 3 tyg do deadline.

 5. Pingwin pisze:

  Kibice Bukcs są bardzo zadowoleni z tej wymiany – bardzo się cieszą z pozbycia salary Plumlee’go. Natomiast fani Hornets są raczej niezadowoleni – liczą że jakieś picki dostaną dodatkowo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *