Enbiej Insider: Pistons i Timberwolves rozmawiali o wymianie Rubio-Jackson, McLemore i Afflalo na rynku wymian

Minnesota Timberwolves i Detroit Pistons prowadzili rozmowy na temat wymiany Ricky’ego Rubio za Reggiego Jacksona. Nie powinniśmy się spodziewać w tej sprawie nagłych zwrotów akcji, natomiast obie strony rozmawiały na ten temat w ciągu tygodnia. Timberwolves są otwarci na wymianę Rubio, ze względu na obecność w składzie Krisa Dunna, którego uważają za rozgrywającego na przyszłość. Minnesota jest w stanie także załączyć w wymianie Rubio Shabazza Muhammada, który tego lata będzie zastrzeżonym wolnym agentem. Jackson jest obecnie w drugim roku swojego pięcioletniego kontraktu wartego 80 milionów dolarów.
[źródło: Marc Stein, Chris Haynes/ESPN]

Miami Heat odrzucili ofertę Orlando Magic za Gorana Dragicia, w ramach której do zespołu Pata Rileya trafiłby Nikola Vucević i przyszły wybór w pierwszej rundzie draftu. Heat mają w swoim składzie dobrze opłacanego podstawowego środkowego w osobie Hassana Whiteside’a i nie byli zainteresowani taką ofertą Magików. Wciąż jednak panuje wrażenie, że włodarze Heat chętnie pozbyliby się Dragicia do 23. lutego (trade deadline).
[źródło: Marc Stein/ESPN]

Po odniesieniu kontuzji przez Rudy’ego Gaya, Sacramento Kings będą starali się o wytransferowanie Bena McLemore’a oraz Arrona Afflalo. Gay był najpoważniejszym kandydatem do wymiany z zespołu Króli, natomiast uraz ścięgna Achillesa wykluczy go z gry do końca sezonu, przez co wymiana staje się niemożliwa. McLemore rozgrywa obecnie najgorszy sezon w karierze, grając średnio po 15 minut na mecz, a Afflalo przy 23.4 minutach i 7.5 punktach statystycznie zalicza najgorsze rozgrywki od sezonu 2008/09.
[źródło: Marc Stein/ESPN]

Carmelo Anthony chce pozostać w Nowym Jorku, ale jeśli zarząd drużyny uzna, że będzie chciał się go pozbyć, wówczas zastanowi się nad odejściem.

To raczej sprawa zarządu. Ja mam tu pewien przywilej [klauzula no-trade], ale wciąż chciałbym z nimi pogadać. Porozumielibyśmy się, jeśli uznaliby, że należy skierować się w innym kierunku, zacząć przebudowę na przyszłość. Jeśli tak mi powiedzą, to oczywiście, przemyślę to.

[źródło: Al Iannazzone/Newsday]

Chicago Bulls już teraz planują postarać się o pozyskanie Chrisa Bosha, jeśli ten zostanie wolnym agentem. Miami Heat zwolnią swojego skrzydłowego prawdopodobnie dopiero po 1. marca, by upewnić się, że nie zagra on w barwach innej drużyny w play-offach, przez co jego wynagrodzenie pozostałoby w pay-rollu Miami. Przyszłość Bosha wciąż stoi jednak pod znakiem zapytania ze względu na jego problemy z zakrzepami. W Chicago mógłby on ponownie połączyć siły z Dwyanem Wadem.
[źródło: Marc Stein/ESPN]

Jusuf Nurkić jest zawodnikiem, który najprawdopodobniej będzie musiał zmienić klub przed trade deadline. Denver Nuggets zorientowali się, że sparowanie go z Nikolą Jokiciem nie dawało oczekiwanych rezultatów, przez co będą chcieli oddać go do innej drużyny. Na początku sezonu Nurkić cieszył się rolą podstawowego środkowego Nuggets, natomiast w ostatnim czasie jego rola została zmarginalizowana do rezerwowego, wchodzącego zazwyczaj na kilka minut.
[źródło: Marc Stein/ESPN]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Pistons i Timberwolves rozmawiali o wymianie Rubio-Jackson, McLemore i Afflalo na rynku wymian

  1. Nurkich to strzał w 10. Tak dobrego wolnego agenta w tym czasie ze świecą szukać. Tylko co za niego chcą ;>

  2. Kings chcą tradować najsłabszymi zawodnikami ? ciekawe :)

  3. Czy ktoś mi może wytłumaczyć po co Dragić w Orlando? Serio Elfrid Payton nie nadaje się na 1go rozgrywającego? Nie widzę gry Payton i Dragić w jednej piątce, a sytuacja Payton-Dragić-DJ wygląda jak nieudany eksperyment z Suns. Wydawało mi się, że Payton i DJ jako zmiennik to niezła para…

    1. Orlando panikuje zamiast poczekać jeszcze jeden sezon:), a jedyną przewagą Dragica nad Paytonem to lepszy rzut za 3 punkty.

    2. Dokładnie o tym samym myślałem ostatnio jak oglądałem mecz Orl z Gsw. Jedna sprawa to Orladno zaczyna fajnie grać – dużo mięsa po koszem, sam fakt, że Bismack Biyombo wchodzi najwcześniej z ławy w 2 kwarcie a to był jego mecz w obronie, trochę tylko gruby się zrobił.
      A druga sprawa to właśnie chłopiec w czapeczce z włosów- ciągle plotki o jego transferze a gra na tym samym poziomie co np wymieniony Dragić i jest młody, nie rozumiem po co im ktoś inny.

Comments are closed.