Enbiej Insider: Pau Gasol kontuzjowany, Middleton wróci już w lutym?

Pau Gasol złamał kość śródręcza w lewej dłoni i opuści bliżej nieokreślony czas. Środkowy San Antonio Spurs doznał urazu podczas rozgrzewki przed spotkaniem z Denver Nuggets, kiedy zderzył się z Kylem Andersonem. Dotychczas, Gasol w 39 meczach tego sezonu zaliczał średnio 11.7 punktu, 7.9 zbiórki i 2.7 asysty na skuteczności 51% z gry.
[źródło: Michael C. Wright/ESPN]

Dwyane Wade, podejmując decyzję o tym, czy zostanie na kolejny sezon w Chicago Bulls będzie brał pod uwagę to, czy w zespole będzie się wtedy jeszcze znajdował Jimmy Butler.

Pod koniec roku siadasz i patrzysz się na stan drużyny, w jakim kierunku zmierza. Kłamałbym twierdząc, że chciałbym grać w drużynie z samymi 21-latkami. Wiecie o co mi chodzi? I być częścią drużyny budowanej na przyszłość. Byłbym głupi, jakbym tak powiedział.

Jimmy jest jednym z głównych powodów, dla których tutaj jestem. To on do mnie zadzwonił, żeby mnie tu sprowadzić. Więc duża część mojej decyzji będzie zależała od wszystkiego co robi Jimmy, jak wygląda jego przyszłość i tak dalej.

[źródło: Nick Friedell/ESPN]

Milwaukee Bucks mają nadzieję, że Khris Middleton będzie mógł powrócić do gry już w granicach połowy lutego, a może nawet chwilę wcześniej. Kiedy swingman Kozłów odnosił kontuzję we wrześniu mówiono nawet o sześciu miesiącach przerwy, co oznaczałoby jego powrót w okolicach przełomu marca i kwietnia, jednak obecnie Bucks są wręcz przekonani, że będą mieli go w składzie jeszcze w trakcie sezonu regularnego. Kiedy powróci do gry, Middleton będzie miał prawdopodobnie nałożony limit minutowy.
[źródło: Marc Stein/ESPN]

Potwierdziły się obawy Sacramento Kings – Rudy Gay całkowicie zerwał ścięgno Achillesa w lewej nodze. O szczegółach kontuzji pisaliśmy wczoraj.
[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Brooklyn Nets zatrudnili Quincy’ego Acy na drugi 10-dniowy kontrakt. W czterech meczach w barwach Siatek, zwolniony wcześniej z Dallas Mavericks skrzydłowy zaliczał średnio 6.3 punktu i 2 zbiórki na mecz.
[źródło: Shams Charania/The Vertical]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Pau Gasol kontuzjowany, Middleton wróci już w lutym?

  1. „Rudy Gay całkowicie zerwał ścięgno Achillesa w lewej nodze”

    To koniec marzeń o PO.

    1. Może lepiej ( rudy zdrowiej szybko), chce zobaczyć boogiego w normalnej drużynie

Comments are closed.