Enbiej Insider: Rockets zainteresowani pozyskaniem Koufosa, Hoiberg na „gorącym krześle”?

Houston Rockets są zainteresowani pozyskanie Kosty Koufosa z Sacramento Kings. Rakiety chcą dodać do swojego składu wysokiego zawodnika, ze względu na wywołaną kontuzją kilkutygodniową przerwę Clinta Capeli. W tym sezonie Koufos wskoczył do pierwszej piątki Króli (wyszedł w niej w 28 z 32 rozegranych spotkań), przez co Darylowi Moreyowi może nie być łatwo go przejąć.
[źródło: Marc Stein/ESPN]

Zarząd Chicago Bulls zaczyna bacznie przyglądać się pracy Freda Hoiberga. John Paxson i Gar Forman są zawiedzeni postawą drużyny w grudniu oraz zaniepokojeni tym, jak zawodnicy się do niego odnoszą, jednak mogą być niechętni by zwolnić obecnego trenera drużyny, ze względu na jego wysoki 25-milionowy kontrakt, który jest ważny jeszcze przez 4 lata. Bulls po dobrym starcie sezonu spadli już poniżej granicy 50% zwycięstw.
[źródło: Marc Stein/ESPN]

Phoenix Suns mogą być zainteresowani wymianą Brandona Knighta jeszcze przed trade deadline. To właśnie Knight jest zawodnikiem backcourtu Słońc, z którego odejścia zarząd klubu najmniej by się zmartwił (co oznacza, że chcą prawdopodobnie budować drużynę wokół Erika Bledose i Devina Bookera). Po przesunięciu na ławkę rezerwowych Knight zalicza w tym sezonie 13.1 punktu, 2.7 asysty i 2.7 zbiórki w career-low 23.5 minuty gry. 25-letni rozgrywający podpisał latem 2015 roku pięcioletnią umowę, wartą 70 milionów dolarów.
[źródło: Marc Stein/ESPN]

Paul George powiedział, że już nie będzie krytykował sędziów (dostał w tym sezonie już kary w łącznej wysokości 25 tysięcy dolarów) i przy okazji powiedział kilka słów o sezonie w wykonaniu Indiany Pacers.

Ten sezon nie był do tej pory fajny. To jedne z najbardziej frustrujących rozgrywek, w jakich brałem udział. Ale muszę po prostu podejść do tego będąc sobą, czerpać radość z procesu, z walki.

[źródło: Jim Ayello/Indianapolis Star]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Rockets zainteresowani pozyskaniem Koufosa, Hoiberg na „gorącym krześle”?

 1. Dziwie się że umowach trenerskich (nie tylko w NBA) nie ma jakiś zapisów dotyczących wyników drużyny. Te 25mln Hoiberga nie powinno być gwarantowane.
  Gwarantowane 20%
  Wyniki drużyny 80% (jako premie)
  przy różnych progach procentowych zwycięstw.
  Możliwość rozwiązania umowy przy progu % zwycięstw.

  1. Bądźmy konsekwentni. Skoro chcemy tworzyć zapisy w kontraktach trenerów, to stwórzmy też takie w kontraktach zawodników. Bo obecnie jest tak, że czy się stoi, czy się leży, pieniądz się należy, niezależnie od wyników indywidualnych.
   Za najlepsze przykłady niech posłużą Bynum czy Arenas.

   Już nie zapominając o tym, że oni mają większy wpływ na wyniki swoich zespołów, bo trener może opracować taktykę, sposób gry, ale grać za nich nie będzie, a wątpię czy taki Rondo w pełni dostosowuje się do poleceń Hoiberga.

 2. Szczerze mam nadzieję, że z pozyskania Kosty i żadnego innego wysokiego się nie powiedzie. Niech Harrell się rozwija…

  1. Nie gadaj, taki Noel by się przydał. Harrell super, ale od przybytku głowa nie boli.

  2. Chętniej pozbylibyśmy się Okafora aniżeli Noela. Taki to już sentyment do Nerlansa :P

  3. Tak samo pomyślałem, niech w Philly zostanie Noel a Okafora sobie weźcie :D

Comments are closed.