Enbiej Insider: Grizzlies zatrudniają Douglasa, Rockets byli blisko pozyskania Horforda

toney douglas

Memphis Grizzlies podpisali kontrakt z Toneyem Douglasem. Niedźwiadki potrzebowały wzmocnienia na pozycji rozgrywającego po kontuzji Mike’a Conleya i do zatrudnienia Douglasa użyli tzw. „hardship exception”. Na początku lata rozgrywający został zwolniony z New Orleans Pelicans. Pierwszą połowę obozu przygotowawczego spędził z Cleveland Cavaliers, natomiast tam też długo nie zagrzał miejsca. W ubiegłym sezonie zagrał w 61 spotkaniach zaliczając średnio 8.7 punktu i 2.6 asysty na mecz.
[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Dallas Mavericks będą zainteresowani wymianą Andrew Boguta, jeśli nie uda im się wrócić do wyścigu po fazę play-off. Na razie jednak planują pogoń za uciekającymi im drużynami w konferencji zachodniej. Mavs uważają, że któraś z drużyn walczących o mistrzostwo byłaby chętna oddać za Australijczyka nawet wybór w pierwszej rundzie draftu. Po zakończeniu sezonu 2016/17 Bogut będzie niezastrzeżonym wolnym agentem.
[źródło: Tim MacMahon/ESPN]

Houston Rockets byli drugą – po Boston Celtics –  drużyną na liście Ala Horforda w trakcie jego wolnej agentury tego lata. Oprócz Celtics i Rockets spotkania z Horfordem odbyli także Washington Wizards, Detroit Pistons oraz jego poprzednia drużyna – Atlanta Hawks.

Naprawdę zastanawiałem się nad przyjściem tutaj [do Houston]. Oni, Boston i Washington, ale szczególnie właśnie Houston i Boston to były dwie drużyny, między którymi tak naprawdę wybierałem.

[źródło: Adam Himmelsbach/Boston Globe]

Jose Calderon opuści od 2 do 4 tygodni gry z powodu kontuzji naciągnięcia ścięgna udowego w prawej nodze. To kolejny po D’Angelo Russellu i Nicku Youngu zawodnik Jeziorowców, który w najbliższym czasie nie będzie w stanie wyjść na parkiet. Po urazie Russella Calderon dziewięciokrotnie wychodził w pierwszej piątce Lakers, a łącznie w 14 meczach zaliczał średnio 4.7 punktu i 2.6 asysty.
[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Matt Barnes jest poszukiwany przez nowojorską policję za napad na troje ludzi w trakcie pobytu w jednym z nocnych klubów po niedzielnym spotkaniu Sacramento Kings z New York Knicks. Barnes miał podobno próbować dusić jedną z kobiet, a potem zaatakował także dwoje innych ludzi, którzy próbowali interweniować. Kiedy na miejscu pojawiła się policja, Barnesa nie było już w klubie.
[źródło: A.J. Perez/USA Today]

Rajon Rondo został zawieszony na jeden mecz przez Chicago Bulls za swoje niestosowne zachowanie po przegranym meczu z Dallas Mavericks. Rondo pokłócił się podobno i odbył ostrą wymianę zdań z asystentem Freda Hoiberga, Jimem Boylenem. Rozgrywający Byków z pokorą przyjął karę (nie grał wczoraj w przegranym przez Chicago meczu z Trail Blazers) i przeprosił zarówno kolegów z drużyny, jak i sztab trenerski.
[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks) i Russell Westbrook (Oklahoma City Thunder) zostali wybrani zawodnikami tygodnia w NBA.

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Grizzlies zatrudniają Douglasa, Rockets byli blisko pozyskania Horforda

 1. PO ? No nie wiem jak dziś Mavs oglądałem to w pewnym momencie -gdzie jeszcze prowadzili w 3 kwarcie jakimiś 8 pkt – powiedziałem sobie kurde;) przegramy to i tak było
  Brakło sił energii … wszystkiego i tak w większości meczów w tym sezonie
  chyba to tankowanie naprawdę trzeba przemyśleć

 2. Ten Barnes to jednak nie jest normalny. Co on ma z tym duszeniem?!

 3. Czemu nikt nie siega po Norisa Cola, ewentualnie Mario, btw, ktoś wie, jak sytuacja po kontuzji ??

  1. Mario chyba w tym sezonie nie wróci, po takiej kontuzji raczej nie ma chętnych (tylko moje przypuszczenia).

  2. Chalmers ciągle dochodzi do siebie po kontuzji, a Cole zdaje się podpisał kontrakt w Chinach i na razie jest niedpostępny.

  3. Tak, Cole jest w Chinach, to wiem, zastanawiam się tylko, czy nie można go zabrać do USA

Comments are closed.