Enbiej Insider: Nets zainteresowali Motiejunasem, James i Westbrook zawodnikami miesiąca

Brooklyn Nets zastanawiają się nad podpisaniem umowy z Donatasem Motiejunasem. Litwin jest wciąż zastrzeżonym wolnym agentem, po tym jak jego negocjacje z Houston Rockets utknęły w martwym punkcie. Gdyby Nets podpisali z nim kontrakt, Rakiety miałyby trzy dni na wyrównanie ich oferty. Brooklyn posiada bardzo dużo miejsca w salary i podobno już zorganizowali testy medyczne dla Motiejunasa.
[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Los Angeles Clippers oczekują, że Chris Paul zażąda tego lata nowego, 5-letniego, maksymalnego kontraktu. Paul w maju skończy 32 lata, co oznacza, że w wieku 37 lat zarabiałby grubo powyżej 30 milionów dolarów. Poza Paulem niezastrzeżonym wolnym agentem będzie także Blake Griffin i zespół z Miasta Aniołów będzie prawdopodobnie chciał zatrzymać obu swoich liderów.
[źródło: Zach Lowe/ESPN]

LeBron James został wybrany Sportowcem Roku 2016 przez magazyn Sports Illustrated. To już drugie takie wyróżnienie w karierze Jamesa i jest dopiero drugim sportowcem, który tego dokonał (pierwszym był golfista Tiger Woods). James w 2016 roku poprowadził Cleveland Cavaliers do ich pierwszego mistrzostwa w historii, wygrywając po drodze nagrodę MVP Finałów.
[źródło: Sports Illustrated] 

Dwyane Wade uważa, że to on musiał zmienić swój styl gry bardziej niż LeBron James, gdy obaj panowie zdecydowali się na wspólną grę w barwach Miami Heat.

To w ogóle nie podlega dyskusji. Rozmowa na ten temat nie miałaby większego sensu. Zdecydowanie bardziej musiałem zmienić swoją grę. Wszyscy wiedzieliśmy, że będziemy musieli coś poświęcić.

[źródło: Nick Friedell/ESPN]


The NBA: where Hennything is Possible 😂 (via @matt_barnes9)

Film zamieszczony przez użytkownika Bleacher Report (@bleacherreport)


Andre Drummond został ukarany grzywną w wysokości 15 tysięcy dolarów za uderzenie Roya Hibberta z Charlotte Hornets w tył głowy.

Doc Rivers został ukarany grzywną w wysokości 15 tysięcy dolarów za swoje nieodpowiednie zachowanie w trakcie meczu Los Angeles Clippers z Brooklyn Nets.


Joel Embiid (18.2 punktu, 7.8 zbiórki, 2.3 bloku) z Philadelphii 76ers oraz Jamal Murray (10.4 punktu, 2.8 zbiórki, 2.1 asysty, 41.6% za trzy punkty) z Denver Nuggets zostali wybrani debiutantami miesiąca w swoich konferencjach.


LeBron James (23.5 punktu, 8.1 zbiórki, 9.3 asysty, 49.8% z gry, 36.2% za trzy punkty) z Cleveland Cavaliers oraz Russell Westbrook (31.2 punktu, 11.3 asysty, 10.5 zbiórki) z Oklahoma City Thunder zostali wybrani zawodnikami miesiąca w swoich konferencjach.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

4 komentarze

  1. warmiak pisze:

    Rus to potwór !!!! jego staty powalają…

  2. Cichy pisze:

    Tak, jak staty OKC :)

  3. 2utakt pisze:

    James MVP miesiąca? chyba za nazwisko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *