Enbiej Insider: Celtics wciąż szukają wymiany, Vucević niezadowolony z przesunięcia na ławkę

Danny Ainge

Danny Ainge nie spoczywa na laurach i wciąż poszukuje na rynku transferowym wymiany, która pozwoliłaby Boston Celtics na poprawę swojej sytuacji kadrowej. Obecny stan drużyny nie spełnia jak do tej pory oczekiwań zarządu, który spodziewał się większego progresu. Celtics mają prawo do wymiany swojego picku z wyborem Brooklyn Nets w drafcie 2017. Posiadają także pick Nets w drafcie 2018 oraz wybory Clippers i Grizzlies w drafcie 2019.
[źródło: Steve Bulpett/Boston Herald]

Po słabym starcie Dallas Mavericks pojawiły się sugestie, że powinni oni zatankować ten sezon, natomiast Mark Cuban ma zdecydowanie inne zdanie na ten temat.

‚Haters gonna hate’. My wiemy, że zawsze powinno się walczyć. Jeśli istnieje rywalizacja, liga jest zdecydowanie lepsza, co widzimy w tym roku, a jeśli komuś nie idzie to dostaje szansę na dobry pick. Przy tym pamiętajcie, że mając najgorszy bilans w NBA istnieje 75-procentowa szansa, że nie zdobędziesz pierwszego wyboru.

[źródło: Tim MacMahon/ESPN]

Nikola Vucević wszedł z ławki rezerwowych w niedzielnym spotkaniu przeciwko Milwaukee Bucks i zdecydowanie nie był fanem tej decyzji swojego trenera.

Rozmawiałem o tym z Frankiem ostatniej nocy i oczywiście nie spodobała mi się decyzja, jaką podjął [sztab trenerski]. Chyba nie było żadnej przyczyny, dla której miałbym wchodzić z ławki, ale to decyzja trenera.

[źródło: Zach Oliver/Orlando Pinstriped Post]

Anthony Davis spotkał się z krytyką wobec swoich kolegów z drużyny, jednak sam nie czuje, że dostaje od nich zbyt małe wsparcie.

Widzę, jak przychodzą codziennie na treningi i walczą w każdym kolejnym meczu, zostawiają wszystko na parkiecie. (…) Mamy zawodników, którzy pracują, pierwsi rzucają się za piłką na parkiet, zbierają, dzielą się piłką. Tacy powinniśmy być. Tacy byliśmy przez ostatnie parę tygodni i dlatego udało nam się wygrać trochę meczów.

[źródło: Justin Verrier/ESPN]

Kevin Durant (Golden State Warriors) i Kevin Love (Cleveland Cavaliers) zostali wybrani zawodnikami tygodnia.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

4 komentarze

 1. Damian pisze:

  Mark ma rację. Niech gra będzie grą,bez spekulacji i psucia sportu kombinowaniem/podkładaniem się.

  • Juzek pisze:

   Toż ci nie powie przed kamerami że odpuszczają i tankują bo zaraz by się posypały kary, już chyba kiedyś NBA chciało ukarać Popovica bo wystawił rezerwowy skład w meczu b2b.

 2. Damian pisze:

  Może jestem naiwny ale wierze mu. To jest jednak Teksas ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *