Enbiej Insider: Kontuzje Ricky’ego Rubio, Mike’a Scotta i Jeremy’ego Lamba

ricky rubio

Ricky Rubio odniósł kontuzję zwichnięcia stawu łokciowego i opuści bliżej nieokreślony czas gry. Badanie nie wykazało jednak żadnego złamania, co oznacza, że Hiszpan powinien raczej wrócić na parkiet w niedługim czasie. Pod jego nieobecność, do pierwszej piątki Timberwolves wskoczy debiutant Kris Dunn, którego na początku sezonu Tom Thibodeau zdecydował się używać z ławki rezerwowych.
[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Mike Scott opuści najbliższe cztery tygodnie z powodu kontuzji kolana. Skrzydłowy Atlanty Hawks nie będzie potrzebował operacji. Uraz kolana ograniczał Scotta już w trakcie obozu przygotowawczego i będzie musiał przejść rehabilitację. Pod jego nieobecność minuty na pozycji numer 4 za Paulem Millsapem przejmie dobrze prezentujący się w preseason Mike Muscala.
[źródło: Chris Vivlamore/Atlanta Journal Constitution]

Jeremy Lamb nie zagra co najmiej przez 1-2 tygodnie z powodu kontuzji naciągnięcia ścięgna udowego. Po tym czasie zostanie ponownie przebadany i wówczas okaże się, czy będzie potrzebował jeszcze dodatkowego czasu na rekonwalescencję. 24-latek od ostatniego sezonu (ze względu na kontuzję Michaela Kidda-Gilchrista) jest stałą częścią rotacji Hornets i jego brak może być ciosem dla ławki rezerwowych Szerszeni. Podczas jego nieobecności większe minuty powinni grać przede wszystkim właśnie Kidd-Gilchrist oraz Marco Belinelli.
[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Atlanta Hawks zatrudnili Ryana Kelly’ego, zwalniając jednocześnie Waltera Tavaresa. Kelly uczestniczył w obozie przygotowawczym Jastrzębi, lecz został zwolniony tuż przed rozpoczęciem sezonu. Tavares wchodził w swój drugi sezon w barwach Hawks, natomiast w ostatnim zagrał tylko w 11 meczach, zaliczając tylko 6.6 minuty na mecz.
[źródło: Chris Vivlamore/Atlanta Journal Constitution]


DeMarcus Cousins został ukarany grzywną w wysokości 25 tysięcy dolarów za rzucenie swoim ochraniaczem na zęby w stronę trybun.


LeBron James z Cleveland Cavaliers oraz Russell Westbrook z Oklahoma City Thunder zostali wybrani zawodnikami tygodnia.

6 thoughts on “Enbiej Insider: Kontuzje Ricky’ego Rubio, Mike’a Scotta i Jeremy’ego Lamba

    1. Na yt masz po 9 min z całego meczu, a nie po 3 min. Pozdrawiam.

  1. Minnesocie może wyjść na dobre kontuzja Rubio:) Zobaczymy jak dzisiaj zagrają.

  2. Prawda, być może chcą pchać LeBrona po MVP, ale też wyróżniłbym DeRozana za świetny start dla Raptors. Na zachodzie ok, chociaż na Davisa bym się nie obraził.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *