Enbiej Insider – 29/10/2016

channing frye

Channing Frye opuści nieograniczony czas ze względu na śmierć swojej mamy. Pani Karen Mulzac-Frye przegrała długą walkę z rakiem. Skrzydłowy/środkowy Cleveland Cavaliers nie był z drużyną w trakcie ostatniego meczu z Toronto i nie wiadomo kiedy będzie gotowy na powrót do swojego zespołu. W trakcie jego nieobecności więcej minut powinni dostać Richard Jefferson oraz Chris Andersen.
[źródło: Dave McMenamin/ESPN]

Cleveland Cavaliers nie szukają obecnie wymiany z udziałem Imana Shumperta. Wcześniejsze raporty informowały o tym, że mistrzowie NBA byliby skłonni oddać swojego swingmana za zawodnika do rotacji na pozycji rozgrywającego. Cavaliers będą chcieli negocjować jego transfer tylko w przypadku zawodnika, który wydatnie poprawiłby ich jakość gry. Kontrakt Shumperta kończy się dopiero za trzy lata.
[źródło: Joe Vardon/Cleveland Plain Dealer]

Greg Oden ostatecznie zakończył swoją przygodę z profesjonalnym graniem w koszykówkę. Były pierwszy wybór draftu z 2007 roku wrócił do swojej uczelni Ohio State, gdzie będzie kontynuował swoje przerwane po jednym roku studia. Jego kariera miała bardzo przygnębiający przebieg, bowiem od pierwszych sezonów miał ogromne problemy z kontuzjami, przez które musiał przejść wiele operacji kolana. Ostatni raz w NBA Oden grał w sezonie 2013/14 w barwach Miami Heat, a poprzedni sezon spędził w lidze chińskiej.
[źródło: Dana Hunsinger Benbow/Indianapolis Star]


Dwyane Wade został ukarany grzywną w wysokości 25 tysięcy dolarów za gest, jaki wykonał po trafieniu dagger-trójki w trakcie czwartkowego spotkania Chicago Bulls przeciwko Boston Celtics.