Ostatnie cięcia w składach, niespodzianka w Phoenix

archie goodwin

24. października – dzień przed rozpoczęciem sezonu regularnego – to ostateczny deadline dla wszystkich drużyn ligi, by dokonać ostatnich zwolnień w swoich składach. Po tej dacie, w drużynie może znajdować się już maksymalnie 15 zawodników. Obecnie w NBA na kontraktach znajduje się 449 zawodników w 30 drużynach. 29 zespołów ma w swoim składzie 15 graczy, a jeden – Chicago Bulls – 14 graczy.

Zaktualizowaliśmy także strony drużyn, gdzie znajdują się obecnie w pełni aktualne i oficjalne składy na nowy sezon.
[STRONY DRUŻYN]

Największą niespodzianką ostatniego dnia obozu przygotowawczego było zwolnienie Archiego Goodwina z Phoenix Suns. 29. pick draftu 2013 nie tylko miał w pełni gwarantowany kontrakt, ale zaliczył najlepszy sezon w karierze, udowadniając swoją wartość jako atletyczny zawodnik obwodu. Powodem, dla którego Słońca zdecydowały się zwolnić Goodwina jest i tak zatłoczony skład back-courtu, który składa się z Erika Bledsoe, Devina Bookera, Brandona Knighta, Leandro Barbosy i Tylera Ulisa. Nie znaleźli jednak partnera do wymiany i zdecydowali się po prostu go zwolnić. Niewątpliwie Goodwin wzbudzi teraz zainteresowanie na rynku zwolnionych zawodników.

Swój skład w ostatnim dniu przed rozpoczęciem sezonu regularnego wzmocnili jeszcze Detroit Pistons, przygarniając kontrakt zwolnionego ostatnio z Miami Heat Beno Udriha. Słoweniec będzie rezerwowym rozgrywającym do czasu wyleczenia kontuzji przez Reggiego Jacksona. By zrobić dla niego miejsce w składzie, Pistons zwolnili Raya McCalluma.

Niezdecydowani do samego końca okienka byli za to Houston Rockets, z których obozu dobiegały sprzeczne informacje. Wiadomo było, że Rakiety zrezygnują z jednego ze swoich rozgrywających i na początku wydawało się, że nieszczęśliwcem będzie pozyskany z Milwaukee Bucks Tyler Ennis. Ostatecznie jednak z klubem pożegnał się 39-letni Pablo Prigioni.

Poza Houston, o ostatnie miejsce w składzie walczyli także zawodnicy m.in. Boston Celtics, New Orleans Pelicans oraz Sacramento Kings. Z drużyną Celtów kosztem Jamesa Younga pożegnał się 28. pick draftu 2015 R.J. Hunter, jak się spodziewano rezerwowym rozgrywającym w Sacramento będzie Ty Lawson, a walkę o byt w Nowym Orleanie wygrał Lance Stephenson.

Po niespodziewanej prośbie Yi Jianliana o zwolnienie go z Lakers, wydawało się, że o ostatnie miejsce w składzie zespołu z Miasta Aniołów będą walczyć Metta World Peace oraz Thomas Robinson. Włodarze Jeziorowców zdecydowali się jednak na inny ruch, rezygnując z Anthony’ego Browna i zatrzymując zarówno ex-Artesta, jak i Robinsona.

Z doświadczonych graczy, do składów na sezon regularny nie udało się dostać Dahntayowi Jonesowi, Ronniemu Price’owi (któremu Thunder będą musieli płacić 5 milionów przez kolejne dwa lata – miał w pełni gwarantowany kontrakt), Alonzo Gee oraz Jordanowi Farmarowi.

Komentarze do wpisu: “Ostatnie cięcia w składach, niespodzianka w Phoenix

  1. Garino nie grał jakoś rewelacyjnie w preseason, a lepiej pokazał się Laprovittola, no i Forbes który dostał chyba miejsce bardziej w oparciu o wyniki z ligi letniej niż preseason. I tak z tego co się orientuję SAS żeby zatrzymać tych dwóch, zwolnili Livio Jean Charlesa który miał w pełni gwarantowany kontrakt.

  2. Garino też miał chyba gwarantowany? W każdym razie wydawał mi się pasującym do ich systemu zawodnikiem, dobrze że tego drugiego Argentyńczyka podpisali.

  3. Zarówno Garino, jak i Laprovittola oraz Forbes mieli niegwarantowane umowy.

 1. To jest w końcu Lawson w Sac czy nie ? Przy waszych aktualizacjach nie uwzględniono Lawsona.

  1. Tak, Lawson ma grać po 40 minut w pierwszych ośmiu meczach sezonu :)

 2. A na tej stronie drużyn wszystko uzupełnione ?bo Troy Williams chyba wskoczył do S5 w Memphis

  1. Aktualne są składy wszystkich drużyn. Zaburzone przez kontuzje rotacje uzupełnię do końca tygodnia roboczego.

Comments are closed.