Enbiej Insider: Nowe CBA na siedem lat, miesiąc przerwy Baylessa

jerryd bayless

Jared Sullinger opuści pierwsze 2-3 miesiące sezonu po przebytej operacji na swojej kontuzjowanej lewej stopie. O urazie nowego gracza Raptors informowaliśmy wczoraj, natomiast później generalny menedżer zespołu Masai Ujiri potwierdził, że opuści on dość długi czas.
[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Jerryd Bayless nie zagra w pierwszym miesiącu sezonu regularnego. Rozgrywający Philadelphii 76ers przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadła w lewym nadgarstku. Bayless nie zdecydował się na operację, która prawdopodobnie wydłużyłaby czas rekonwalescencji. Tego lata 28-latek podpisał z Sixers trzyletnią umowę i był najpoważniejszym kandydatem do roli zawodnika pierwszej piątki.
[źródło: Jeff Goodman/ESPN]

Nowa umowa pomiędzy NBA a Unią Zawodniczą będzie zawarta na siedem lat, z opcją rozwiązania jej po sześciu latach. Oznacza to, że najbliższy możliwy lock-out byłby możliwy dopiero w 2023 roku. Nowe CBA będzie obowiązywała od sezonu 2017/18. Negocjacje między ligą a NBPA jeszcze się nie zakończyły, natomiast w sprawie najważniejszych tematów, obie strony doszły już do porozumienia.
[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

W ubiegłym sezonie zarząd Houston Rockets naciskał na to, by Clint Capela stopniowo przejmował minuty Dwighta Howarda. Spowodowało to podobno pogorszenie atmosfery w zespole, która wpłynęła także na wyniki drużyny w ubiegłym sezonie. Były trener Rakiet J.B. Bickerstaff nie chciał się jednak zgodzić na naciski ze strony Daryla Moreya i właściciela drużyny Lesliego Alexandra, którzy chcieli zdecydowanej obniżki w czasie gry Dwighta Howarda.
[źródło: Tim MacMahon/ESPN]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Nowe CBA na siedem lat, miesiąc przerwy Baylessa

  1. 2-3 miesiące przerwy Sully’ego.
    Naprawdę nie zdziwię się, gdy będzie wyglądał po powrocie jak Big Baby:)

  2. A ja mam pytanie odnosnie plotek o powiekszeniu ligi, jestescie za czy przeciw? moim zdaniem fajnie byloby dodac 2 ekipy, oczywiscie Seattle i moze Las Vegas. Nie jestem za przenoszeniem druzyn z miasta do miasta, bo mimo ze niektore organizacje sa slabe to maja rzesze wiernych kibicow.

    1. Tak, pod warunkiem że drużyna będzie nazywała się Las Vegas Parano. :)

Comments are closed.