Enbiej Insider: 4-6 tygodni przerwy Mahinmiego

 

ian mahinmi

Ian Mahinmi opuści 4-6 tygodni z częściowo zerwaną łąkotką w lewym kolanie. Kontuzji środkowy Washington Wizards doznał w trakcie czwartkowego spotkania przedsezonowego przeciwko Philadelphii 76ers. W piątek Francuz przeszedł operację. Mahinmi dołączył do Czarodziei tego lata, podpisując ze stołecznym klubem czteroletnią umowę na 64 miliony dolarów. Jego kontuzja powinna otworzyć więcej możliwości dla innych, pozyskanych w tegorocznym offseason zawodników Wizards – Andrew Nicholsona oraz Jasona Smitha. Niewykluczone, że w niskich ustawieniach na pozycji centra Scott Brooks będzie sprawdzał Markieffa Morrisa.
[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Frank Vogel powiedział Aaronowi Gordonowi, że będzie go chciał używać podobnie jak Paula George w swoich ostatnich latach w Indianie Pacers. Oznacza to, że Gordon (również ze względu na lock-jam na pozycjach podkoszowych w Orlando) będzie głównie używany na pozycji numer trzy i okazjonalnie na swojej głównej pozycji – silnego skrzydłowego. W ostatnim sezonie Gordon trafił tylko 29.6% za trzy punkty, przez co Magic będą polegali na umiejętnościach strzeleckich nowo pozyskanego Serge’a Ibaki, by zapewnić odpowiedni spacing w drużynie.
[źródło: Josh Robbins/Orlando Sentinel]

Houston Rockets zastanowią się nad wystawianiem w wyjściowym składzie Erika Gordona. Byłaby to konsekwencja przesunięcia Jamesa Hardena na pozycję rozgrywającego i zwiększyłoby to ofensywne opcje drużyny w pierwszych minutach spotkań. Z drugiej strony, byłaby to także duża strata w defensywie, bowiem miejsce w pierwszej piątce straciłby Patrick Beverley, który dotychczas wyręczał Hardena w zadaniach bronienia rozgrywających innych zespołów.
[źródło: Calvin Watkins/ESPN]

Terry Stotts jest wciąż niezdecydowany, kto ma wychodzić w pierwszej piątce Portland Trail Blazers na pozycji niskiego skrzydłowego. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jak na razie wydaje się ustawienie tam Maurice’a Harklessa, który dobrze funkcjonował jako podstawowy SF w poprzednim sezonie, a także solidnie prezentuje się w trakcie meczów przedsezonowych. O miejsce w pierwszej piątce walczą z nim sprowadzony latem Evan Turner oraz Allen Crabbe.
[źródło: Joe Freeman/Oregonian]


Zwolnieni:

 • Luis Montero – Portland Trail Blazers
 • D.J. Kennedy – Denver Nuggets
 • JaKarr Sampson – Denver Nuggets
 • Alex Toupane – Denver Nuggets

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: 4-6 tygodni przerwy Mahinmiego

  1. Więc Gordon nie koniecznie musi się pchać pod ten kosz zbyt często

  2. Osobiścię czytając o NBA wolę nawet za dużo anglojęzycznych terminów niż twory rodem od Pana Michałowicza.

 1. @gratek
  Ja lubię tam, gdzie jednowyrazowy zwrot anglojęzyczny w tłumaczeniu na język nasz rodzimy urosłoby do całego zdania lub nawet dłużej. Lub gdy w języku polskim brzmi kompletnie idiotycznie, jak np. tear drop czy pick’n’roll.
  Nie lubię natomiast przesady i wyręczania się językiem angielskim tam, gdzie jest to zbędne, niepotrzebne, gdzie da się użyć równie efektywnie języka polskiego.
  I w tym wszystkim biorę naturalnie poprawkę na fakt, że zajmujemy się tu sportem amerykańskim :)

Comments are closed.