Enbiej Insider – 1/10/2016

112214-fsf-nba-miami-heat-chris-bosh-PI.vresize.1200.675.high.96

Chris Bosh powiedział, że zamierza kontynuować próbę powrotu na parkiety NBA, pomimo decyzji Miami Heat o niedopuszczeniu go do obozu przygotowawczego.

Nie myślałem, że moja kariera w Miami się tak skończy. Nie dostałem żadnego telefonu ani wiadomości. Wiem, że to biznes. Rozumiem to. Zawsze się mówi takie rzeczy. Ale jeśli możesz po prostu z kimś pogadać i możesz z nią wygrywać mistrzostwa, to tym bardziej nie chciałbyś dowiadywać się o tych sprawach za pośrednictwem mediów.

Nie oznacza to, że moja kariera jest zakończona. Jest jeszcze 29 innych zespołów, cała liga. Jedna drużyna nie tworzy opinii innych.

[źródło: Uninterrupted]

LeBron James ma już powoli dosyć przedłużających się negocjacji Cleveland Cavaliers z J.R. Smithem.

Nie lubię wchodzić drugi kolejny sezon bez jednej z moich broni. Jako lider tej drużyny nienawidzę znowu musieć się z tym męczyć. [J.R.] jest po prostu zbyt ważną częścią drużyny, by zajmować się nim osobno w kolejnym na innym obozie przygotowawczym. Mam nadzieję, że ta sprawa zostanie szybko rozwiązana, ze względu na to jak ważny dla nas jest.

[źródło: Michael Lee/The Vertical]

Donatas Motiejunas i Houston Rockets nie prowadzą obecnie żadnych zaawansowanych negocjacji w sprawie nowego kontraktu. W niedzielę wygaśnie oferta kwalifikacyjna dla Litwina, która wynosi 4.4 miliona dolarów. Motiejunas wolałby podpisać dłuższy i bardziej lukratywny kontrakt, ale nie przez ostatni miesiąc nie mógł nawet zbliżyć się do porozumienia z Rakietami. W tej sytuacji najbardziej prawdopodobną opcją jest podpisanie przez niego oferty kwalifikacyjnej, która pozwoli mu za rok zostać niezastrzeżonym wolnym agentem.
[źródło: Calvin Watkins/ESPN i Adrian Wojnarowski/The Vertical]