Sacramento pozyskują Ty’a Lawsona

Ty Lawson

Po odejściu Rajona Rondo, Sacramento Kings przekazali zadanie pierwszego rozgrywającego na następny sezon Darrenowi Collisonowi jednak poza potrafiącym grać na tej pozycji Garrettem Templem nie mieli porządnego back-upu. Problem ten Vlade Divac będzie starał się rozwiązać zatrudniając Ty’a Lawsona na roczny kontrakt.

Lawson spotkał się z przedstawicielami Kings w sobotę i miał także umówione na ten tydzień spotkanie z New Orleans Pelicans, natomiast zdecydował się na dołączenie do zespołu Dave’a Joergera, który postanowił dać mu kolejną szansę.

Połączenie Lawsona z Jamesem Hardenem kompletnie nie sprawdziło się w Houston i w marcu Rakiety zdecydowały się na zwolnienie go. Resztę sezonu spędził w Indianie Pacers, gdzie grał nieco lepiej, lecz wciąż nie wzniósł się na swój poziom sprzed dwóch lat, kiedy to był jednym z najlepszych graczy Denver Nuggets.

Pozyskanie Lawsona jest rzecz jasna sporym ryzykiem dla Kings, ale nie ma obecnie na rynku rozgrywającego, który posiadałby od niego więcej talentu lub umiejętności. Joerger i cały sztab Kings będzie starał się znaleźć dla niego rolę, w której będzie czuł się komfortowo.

Komentarze do wpisu: “Sacramento pozyskują Ty’a Lawsona

  1. mam nadzieje ze Ty wyjdzie na prosta . Fajnie sie go ogladalo w Denver .Mysle ze to jego osatnia szansa i jesli jej nie wykorzysta to moze sobie kupowac bilet do Chin

  2. Mnie się wydaje, że jednak Lawson da z siebie wszystko. Będzie chciał udowodnić krytykom, że się mylili wobec niego. W innym wypadku tak jak kolega wyżej napisał, Chiny będą czekały na niego.

Comments are closed.