Rozterki Rudy’ego Gaya

Od kilku lat Sacramento Kings nie cieszą się dobrą renomą, jeśli chodzi o organizację pracy drużyny i konstruowanie zespołu i to zrozumiałe, że nie wszystkim zawodnikom się to podoba. Jednym z nich jest Rudy Gay, który według plotek z poprzedniego miesiąca miał zażądać transferu. Sam zawodnik dementuje te pogłoski, natomiast nie ukrywa, że sytuacja zespołu Króli zaczyna go męczyć.

Fot.: THE CANADIAN PRESS
Fot.: THE CANADIAN PRESS

Temat wymiany Gaya pojawiał się już w trakcie sezonu, jednak cały czas jest częścią zespołu Kings. Z tego co mówił w wywiadzie z Blake’iem Ellingtonem z Sactown Royalty można jednak wywnioskować, że najchętniej przeniósłby się gdzieś indziej.

„W ostatnim czasie plotki były dość dobrze słyszalne i trudno było to ignorować. Myślę jednak, że w każdej sytuacji jest jakieś wyjście, a w tej wszystko nie przebiega tak jak powinno. Bez znaczenia, co chcesz zrobić ze swoimi zawodnikami, powinieneś najpierw upewnić się, że ludzie nie mają problemu z tym co robisz. A tak nie było.

 

Nie rozmawiałem z drużyną o mojej przyszłości. Odbywałem z nimi spotkania, ale nie przebiegały one po mojej myśli. (…) Nie chcę dowiadywać się różnych rzeczy z Internetu na Twitterze. Chciałbym to usłyszeć prosto w twarz.”

Oprócz swojej sytuacji, Gay nie jest także zadowolony z kierunku, w jakim podąża jego klub.

„Nie wiem [co oni wyprawiają]. W tej sytuacji mogę tylko wyjść na parkiet i po prostu grać. W tym momencie, rzecz jasna nie mamy za bardzo na czym budować naszej organizacji. Mamy nowego trenera. I to właściwie wszystko, na czym możemy coś budować. Mamy nowego szkoleniowca i zobaczymy jak to wszystko się ułoży. (…) Mówiąc szczerze, nawet nie wiem kim są nasi nowi zawodnicy.”

Gay w trakcie swojej dziesięcioletniej kariery aż trzykrotnie był już wymieniany, włączając w to transfer w dniu draftu. Tego lata pojawiły się plotki o tym, że Kings będą starali się go wymienić, tak samo jak Kostę Koufosa i Bena McLemore’a, jednak jak na razie na horyzoncie nie pojawiła się żadna satysfakcjonująca ich oferta. Gay w listopadzie 2014 roku podpisał czteroletnie, 40-milionowe przedłużenie umowy, jednak wtedy trenerem zespołu był jeszcze Mike Malone, z którym zaliczyli w tamtych rozgrywkach bardzo dobry start sezonu.

Od czasu zwolnienia Malone’a, Kings nawet nie zbliżyli się do poziomu, jaki prezentowali właśnie niecałe dwa lata temu. Półtora roku George’a Karla potwierdziło, że jego wybór był dużym błędem Viveka Ranadive’a. Gay na pieńku ma także z Vlade Divacem, który zdecydował się na odpowiedź przez media, za pośrednictwem CSN Kalifornia:

„[Rudy] ma mój numer. Jeśli cokolwiek zacznę robić, zadzwonię do niego. Skoro do niego do tej pory nie dzwoniłem, to znaczy że nic nie robiliśmy. (…) Grałem w tej lidze 16-17 lat i nigdy nikt z zarządu nie dzwonił do mnie z informacją, co zamierzają zrobić. Front-office robił swoją robotę. Jeśli cokolwiek dużego się działo, wtedy do mnie się odzywali.”

Cała sytuacja między Gayem a Kings wydaje się być na tyle toksyczna, że do początku sezonu można spodziewać się jeszcze transferu z udziałem 29-latka. Do tej pory dwie drużyny, które go wymieniały – Memphis Grizzlies i Toronto Raptors – stały się mocniejsze po jego transferze. Czy podobnie może stać się z Sacramento Kings?

Komentarze do wpisu: “Rozterki Rudy’ego Gaya

 1. Ja tam uważam, że Rudy to świetny zawodnik w tej chwili za małe pieniądze. Jeśli ktoś ma dziurę na 3, brałbym w ciemno

  1. Nasuwa się tutaj w pierwszej kolejności Oklahoma z dziurą na 3 po odejściu KD.

 2. a ja bym powiedział że Clippers nie byli by złym wyborem, ale to tylko moje zdanie…

 3. W Toronto go jakoś nie widzę, a Grizz to chyba już stracona sprawa na jakiś czas.

 4. Sacramento byloby frajerami jakby oddali Rudego za Westbrooka.Przeciez Russel na 100% po sezonie spier…by z tej ujowej organizacji

 5. Rudy GAY…
  szczerze to nie rozumień tematu ??? za 10 mln za sezon można podkupić super strzelca (ze słaba obrona, lecz i tak jest jak RODMAN w porównaniu do przepłaconego Brodacza w Rakietach).

  Na miejscu OKC, czy NETS brałbym 'geja’ w ciemno !!!
  chyba, ze KINGS żądaj w zamian niestwierdzonych rzeczy…

  Osobiście nie rozumiem tej niechęcie do tego zawodnika. Za marne 10 mln $ można mieć zawodnika z górnej półki (chyba że głowka nie pracuje i sieje ferment w szatni???).

  1. Po pierwsze to za ponad 13 milionów.
   Po drugie ten super strzelec w ostatnich 3 sezonach rzuca za 3 na skutecznosci 31, 36 i 34%.

 6. Ja tam lubie grę Rudy’ego.Ale faktem jest że jego wymiany zawsze wychodziły na lepsze zespołom z ktorych odchodził! Zycze mu jak najlepiej! Moim zdaniem ktoś, taki przydał by się Jordanowi

 7. Na pewno pasowałby do Clippers tylko co w drugą stronę??

Comments are closed.