Luis Scola trafi do Nets

Po straceniu szansy na zatrudnienie Allena Crabbe’a i Tylera Johnsona, Brooklyn Nets dysponują dużą ilością pieniędzy do rozdysponowania i część z nich zdecydowali się zainwestować w usługi Luisa Scoli. Argentyńczyk podpisze z nowojorczykami roczny kontrakt, którego wartość nie została jeszcze podana.

luis scola

Nets nie udało się więc znacząco wzmocnić swojego back-courtu, natomiast poprawiają swoją sytuację w strefie podkoszowej. 36-letni Scola może być solidnym zmiennikiem Trevora Bookera lub nawet wychodzić w pierwszej piątce. Pomimo swojego wieku, Scola zawsze był okazem zdrowia – opuścił zaledwie 15 spotkań od czasu, kiedy wszedł do ligi w 2007 roku.

W swoim jedynym sezonie w barwach Toronto Raptors, Scola był częścią pierwszej piątki kanadyjskiego zespołu, występując w 76 meczach i zaliczając średnio 8.7 punktu (45% z gry) i 4.7 zbiórki w 22 minuty gry. Podobnie jak kilku innych wysokich zawodników, Scola podjął się zadania rozciągania gry Raptors i 161 razy próbował rzucać z dystansu, trafiając z dobrą skutecznością 40.4% za trzy punkty.

W trakcie play-offów Scola praktycznie zupełnie wypadł z rotacji Toronto, przez co prawdopodobnie obniżył swoją wartość na rynku. Ostatecznie trafia do Nets, gdzie oprócz wkładu w grę, może być mentorem dla młodego składu Siatek.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

4 komentarze

 1. znafffca pisze:

  ale w brooklynie bedzie nedza w tym sezonie… zadowolony tylko ainge ktory za rok ma prawo do swapu pickow i juz niedlugo boston znow moze byc potega

 2. Crab pisze:

  jak narazie nic z tych picków nie wynika. Może ktoś rozkwitnie z tej całej grupy na supergwiazde ale niezapowiada się.

 3. pop pisze:

  Niechciane dzieci NBA prędzej czy później trafiają do Nets. Dziwię się co do Scoli bo grał dobrze w Indianie jak i w Toronto, mi by pasował do Grizz albo Mavs na 15-20 z ławy.

 4. mrph pisze:

  Idealna opcja dla Scoli – wpadnie kasa przed emeryturą, pomieszka w Nowym Jorku, a do tego gwarantowane wakacje po RS. Żyć nie umierać w przypadku 36-latka z Argentyny :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *