Marreese Speights trafia do Clippers

Po transferze Kevina Duranta wydawało się, że Marreese Speights będzie jednym z kandydatów do pozostania w Golden State Warriors, jednak ci szybko odezwali się do Davida Westa i Zazy Pachulii. Speights podpisze za to minimalny, roczny kontrakt z Los Angeles Clippers, dzięki któremu zarobi 1.4 miliona dolarów.

marreese speights

Speights spędził w Warriors ostatnie trzy sezony, występując w ich barwach łącznie w 227 meczach sezonu regularnego i 41 spotkaniach play-offowych. W ubiegłym sezonie dawał im solidność z ławki rezerwowych, zaliczając średnio 7.1 punktu (38.7% za trzy) i 3.3 zbiórki w nieco poniżej 12 minut gry.

28-latek dostałby prawdopodobnie taką samą ofertę od Warriors, natomiast prawdopodobnie chce mieć większą rolę w zespole. A Clippers stracili ostatnio swojego głównego środkowego z ławki rezerwowych, Cole’a Aldricha.

Przez poprawę swojej gry z dystansu, Speights potrafił w Warriors rozciągnąć grę, nawet grając na pozycji numer 5. W Clippers będzie dobrym zmiennikiem dla DeAndre Jordana.

Komentarze do wpisu: “Marreese Speights trafia do Clippers

 1. O matko. Za minimalna mogli go podpisać Warriors. Dobry stretch-4

  1. Wkurzyłem się, jak zobaczyłem że poszedł za 1,4 mln. Wolałbym żeby GSW zatrzymało jego zamiast ściągać Westa. Dawid najlepsze lata ma za sobą, a Marreese moim zdaniem był za słabo wykorzystywany przez Warriors. Oglądałem może 10 meczów w tym sezonie, ale w kilku kiedy dostawał więcej piłek trafiał raz za razem z półdystansu. Lepiej od Westa rozciąga grę i to na przyzwoitym procencie (37,8% za trzy). A dużym plusem jest to, że jest zgrany z drużyną.

   Z drugiej strony powinien zmienić agenta. 1,4mln za gościa, który ma doświadczenie z drużyny mistrzowskiej i w niecałe 12 minut ma statystyki 7,1pkt i 3,3zb.

 2. duża niespodzianka. Raz, że przeszedł do LAC, bardzo nielubianych przez GSW. Dwa, że wziął za to najmniejsze możliwe pieniądze. Przyda się w nowym klubie głównie dzięki bardzo dobremu rzutowi

 3. Patrzcie jaki ambitny. Zrezygnował z 12 minut w GSW na jakies 13-14 w LAC. No przekozak :)

  1. E tam.
   W Clippers będzie pierwszym zmiennikiem na 4-5. Warriors za to bardzo często grało bez klasycznego podkoszowego.

 4. Kerr z niego mało korzystał, może w LA się bardziej przyda, w sumie takie trochę to bez sensu bo D.West gra praktycznie to samo za te same pieniądze (w tym samym czasie), w zasadzie Warriors nie musieli tego zmieniać. No zobaczymy BG jest trochę kontuzyjny, dla LAC na pewno lepiej.

 5. Szkoda, że Spurs się wokół niego nie zakręcili. Taki stretch four byłby jak znalazł.
  Swoją drogą to bardzo ciekawe, że Speights ma 28 lat. Wygląda na 35.

 6. Dobry ruch ale LAC jak nie zdecydują się w końcu na zmiany to niczego nie osiągną.
  Sorry Doc ale trzeba przewietrzyć skład i to dość drastycznie..
  Może czas zrezygnować z Blake’a?

Comments are closed.