Boban Marjanović trafi do Pistons

San Antonio Spurs zastrzegli wolną agenturę Bobana Marjanovicia ofertą kwalifikacyjną, jednak w obliczu oferty Detroit Pistons praktycznie nie mają szans na zatrzymanie go w swoim składzie. Marjanović podpisze ofertę wartą 21 milionów dolarów za trzy lata gry.

boban marjanovic

Marjanović jest ubiegłorocznym debiutantem, jednak w swoim pierwszym sezonie odgrywał nikłą rolę w rotacji Spurs, grając głównie w trakcie garbage time. Wystąpił w 54 meczach, zaliczając średnio 5.5 punktu (60.3% z gry) i 3.6 zbiórki na mecz. Przez zatrudnienie Pau’a Gasola, San Antonio nie będą mieli pieniędzy, by wyrównać ofertę za Marjanovicia.

Marjanović będzie kolejnym zmiennikiem Andre Drummonda w Pistons. Innym jest – pozyskany ubiegłego lata również ze Spurs, na identycznym kontrakcie – Aron Baynes. Oprócz nich, na pozycji centra mogą także grać nominalni silni skrzydłowi – Jon Leuer i Henry Ellenson.

Komentarze do wpisu: “Boban Marjanović trafi do Pistons

  1. Szkoda że się nie ostał w San Antonio, ale się nie dziwię że poszedł, grubo przepłacili powolny przynajmniej jeszcze rok się mogli (Pistons) wstrzymać z taką ofertą. Niepewna inwestycja.

  2. Mam pytanie. Czy Aron Baynes w takim razie zostaje w Detroit?

  3. Zdziwicie się jak może być przydatny, nie grał w SAS które miało drugi wynik w NBA, w drużynie jak Detroit przy 10 min będzie siał postrach

  4. Zagrał dopiero pierwszy sezon a grał przyzwoicie. Ma warunki, a jak przepracuje solidnie lato może być bardzo dobry. Szkoda że nie został w SAS ale przy takiej ofercie wyboru nie mieli.

Comments are closed.