Roy Hibbert dołączy do Hornets

Charlotte Hornets po zapewnieniu sobie dość szerokiej rotacji na obwodzie, postanowili jeszcze wzmocnić swoją strefę podkoszową, dodając do niej Roya Hibberta. 29-latek podpisze z Szerszeniami roczną umowę wartą 5 milionów dolarów.

roy hibbert

Próżno już szukać Roya Hibberta, który dwukrotnie w swojej karierze był kiedyś All-Starem. 29-letni środkowy zaliczył zdecydowany regres formy i będzie próbował odbudować swoją karierę pod okiem Steve’a Clifforda oraz Patricka Ewinga, z którym zna się jeszcze z czasów gry na uniwersytecie Georgetown.

Hornets próbują jeszcze znaleźć wymianę, w której będą mogli oddać Spencera Hawesa i jego dwuletni, 12-milionowy kontrakt, by wyczyścić trochę miejsca w salary. By to zrobić, będą jednak prawdopodobnie musieli dodać do Hawesa jeszcze wybór w którymś z przyszłych draftów.

Innym środkowym, który znajdował się na celowniku Szerszeni był Zaza Pachulia, który wybrał jednak mniejsze pieniądze w lepszym zespole (Golden State Warriors). Hornets zostają z Hibbbertem, który w ubiegłym sezonie w barwach Lakers zaliczał średnio 5.9 punktu (44.3% z gry) i 4.9 zbiórki w 23 minuty gry.

Komentarze do wpisu: “Roy Hibbert dołączy do Hornets

  1. Fajnie, Lakers pozbyli się wielkiego klocka, będą mieli więcej kasy na odbudowę. Hornets mają teraz trochę za dużo mięsa pod koszem, a za mało ofensywy.

  2. Za te pieniadze super ruch dla Hornets. Chcialem go w SAS. Oni mogliby do niego dotrzec. A Hibbert sprzed lat bylby problemem nawet dla obecnych GSW

  3. Witam- jakieś jaja z tym Wadem w Claevland??? Powaga???

  4. holy shit!:)…. to niech bierze jeszcze Melo i CP3 tak by każdy mógł mieć misia:)

  5. Ten transfer był dość intensywnie obserwowany za pomocą flight radaru :)

Comments are closed.