Henderson wraca do domu, dołączy do Sixers

Wychowany na przedmieściach Filadelfii Gerald Henderson jest trzecim tego lata weteranem (po Jerrydzie Baylessie i Sergio Rodriguezie), który zdecydował się dołączyć do Philadelphii 76ers. 28-latek podpisze dwuletni kontrakt wart 18 milionów dolarów.

usa-today-8830745.0

Henderson spędził sześć pierwszych sezonów w karierze w Charlotte, po czym w trakcie ubiegłorocznego offseason zostać wymieniony do Portland Trail Blazers w ramach wymiany Nicolasa Batuma. Jego rola, z regularnego zawodnika pierwszej piątki w składzie Szerszeni, zmniejszyła się w barwach Trail Blazers, gdzie zaliczał średnio 8.7 punktu (43.9% z gry i 35.3% za trzy punkty) i 2.9 zbiórki w średnio 20 minut gry.

Henderson wspomniał w ubiegłym miesiącu o tym, że priorytetem dla niego będzie zapewnienie sobie miejsca w pierwszej piątce jednej z drużyn. Patrząc na obecny, bardzo młody skład 76ers, ma na to spore szanse, zarówno na pozycji rzucającego obrońcy, jak i niskiego skrzydłowego. Henderson daje bowiem zdecydowanie więcej w obronie zarówno od Roberta Covingtona jak i od Hollisa Thompsona.

28-latkiem było zainteresowanych około 8 zespołów, w tym Portland Trail Blazers.

Komentarze do wpisu: “Henderson wraca do domu, dołączy do Sixers

 1. jednak Philadelphia nie śpi. całkiem sensowny ruch, jeszcze tylko kogoś wartościowego w miejsce jednego z 3 centrów :)

 2. Nie chcę się czepiać, ale jaki z Sergio weteran w kontekście stażu w NBA lub jaki z Bayless’a weteran jeśli spojrzeć na wiek? Nowitzki lub Wade to są weterani w pełnym tego słowa znaczeniu.

  1. na tle składu w Phili to mimo wszystko nowe nabytki to weterani ;]

   Bardzo mądre ruchy Colangelo i bardzo zdrowe kontrakty :) Teraz zgrywanie trzonu zespołu i liczyć na wysoki pick od Lakers(chyba, że znowu zaczną tankować) i swap picku z Sacramento za rok

 3. Colangelo to kompletne przeciwieństwo Hinkiego. W tym roku z tym składem Philly juz nie beda chłopcem do bicia i beda mieli odpowiednich graczy do wygrywania końcówek, czego w ubiegłym sezonie brakowało. Jeszcze dochodzi Simmons, Saric i Embiid. Tylko ten tłok pod koszem trzeba jakoś zmodyfikować. Nadchodzą lepsze lata dla Sixers

 4. Noel się sprawdził, Okafor nie sądzę aby został, a Embiid czy Simmons są nie wiadomą. Mogą się okazać świetnymi graczami, albo takimi graczami jak Bennet

  1. Simmons będzie świetny, martwiłbym się bardziej o Embiida, który może zostać drugim Odenem.

Comments are closed.