Luol Deng z $72mln za cztery lata w LA Lakers!

Po Joe Johnsonie i Hassanie Whiteside’dzie kolejny zawodnik Miami Heat z ubiegłego sezonu wie już gdzie będzie grał. Luol Deng podpisze z Los Angeles Lakers czteroletnią umowę wartą 72 miliony dolarów.

luol deng

Dla Jeziorowców to ich trzeci ruch po pozyskaniu Timofeya Mozgova i podpisaniu nowej umowy z Jordanem Clarksonem. Wszystkich trzech zawodników podpisali na czteroletnie umowy.

Deng był także na celowniku między innymi Utah Jazz i Minnesoty Timberwolves. Już ubiegłego lata mógł zostać wolnym agentem, jednak wtedy zdecydował się na wykorzystanie 10-milionowej opcji zawodnika i pozostał w Miami Heat. W drużynie z południowej Florydy 73 raz wychodził w pierwszej piątce, zdobywając średnio 12.3 punktu i 6 zbiórek na mecz na skuteczności 34.4% za trzy punkty.

Połączenie dobrego defensora i niezłego strzelca za trzy punkty bardzo przyda się Lakers, szczególnie w niskich ustawieniach. Dla nowego trenera Luke’a Waltona, Deng może pełnić rolę podobną do Andre Iguodali w Golden State Warriors – jako najważniejszego rezerwowego, który będzie dobrze funkcjonował w small-ballowych ustawieniach, gdzie trzeba rozciągać grę i umieć często zmieniać krycie.

Komentarze do wpisu: “Luol Deng z $72mln za cztery lata w LA Lakers!

  1. Russel, Clarkson, Ingram, Deng, Randle, Nance Jr, Black i Mozgov. Ciekawe co z Huertasem, MWP, Bass i Hibbert? I czy jeszcze wzmocnienia będą :)

    1. Mwp, BASS I HIBBERT to już nie w tej ekipie. Deng do S5 a Ingram na zmianę

  2. Ciekawe czy Deng zgodzi się być rezerwowym, bo inaczej będzie trzeba posadzić kogoś z dwójki Randle-Ingram.

  3. Podobnie jak w przypadku Mozgova totalne marnotrawstwo kasy – no ale jak się jest pipą na rynku transferowym i nie potrafi się zachęcić zdolnych i perspektywicznych graczy to się potem wydaje krocie na średniaków, że niby są tego warci… 72 mln ??!! Clarkson kosztował 50 mln i ma lepsze staty !!!

Comments are closed.