Whiteside zostaje w Miami, dostał maksymalną umowę!

Kuszony przez Dallas Mavericks center Miami Heat na łamach Players Tribune wyznał iż pozostaje na Florydzie. Cały koszykarski świat czekał na pobudkę Hassana, gdyż Whiteside oznajmił, że poda światu informację na Snapchacie zaraz po porannym przebudzeniu…

hassan whiteside

Whiteside wyznał:

Od zakończenia college’u grałem w ośmiu zespołach. Od Reno, przez Sioux Falls, do Syczuan w Chinach.

Nie jestem gotowy na dziewiąty zespół.

Postanowiłem przedłużyć kontrakt z Miami. Korzystając z okazji, chciałbym powiedzieć fanom jak wiele znaczą dla organizacji, oraz dla mnie.

Nie mogę się doczekać powrotu do treningów, oraz próby sprowadzenia mistrzostwa do Miami. #HeatNation

Tym samym Whiteside definitywnie odrzuca możliwość transferu do Teksasu, gdzie nie mają najlepszych wspomnień z centrami w ostatnim czasie. Whiteside w minionym sezonie był najlepiej blokującym zawodnikiem ligi…

…HW notował w ostatnim sezonie średnie 14,2 pkt – 11,8 zb – 3,7 blk. W grudniu 2015 zanotował trzecie w karierze triple double na poziomie PKT-ZB-BLK. W lutym 2016 dokonał tego po raz czwarty! Center Heat popisał się również wynikiem 300 bloków podczas 94 spotkań, czym pobił ikonę Żaru – Zo Mourninga i najszybciej dokonał tej sztuki, poniżej 100 spotkań.

Według informacji Associated Press, Whiteside podpisze maksymalny, czteroletni kontrakt na 98 milionów dolarów. Teraz sternicy Heat czekają na decyzję Dwyane’a Wade’a.

Komentarze do wpisu: “Whiteside zostaje w Miami, dostał maksymalną umowę!

  1. Biedny Cuban, znów nie dobierze dobrego centra Dirka, chyba, że Howardowi da tyle ile może ;)

  2. Mały błąd z jego statystykami z ostatniego sezonu to było 11,8 zbiórek

Comments are closed.