Whiteside niezdecydowany, chce szybko podjąć decyzję

Środkowy Miami Heat, Hassan Whiteside będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych wolnych agentów tego lata. Już teraz dochodzą do nas raporty o dużym zainteresowaniu Los Angeles Lakers, Dallas Mavericks, Portland Trail Blazers oraz Golden State Warriors. Także prezydent Heat, Pat Riley przyznał, że podpisanie z nim nowego kontraktu będzie w trakcie tegorocznego offseason priorytetem dla jego drużyny. Sam zawodnik nie zdecydował jeszcze o swojej przyszłości.

hassan whiteside

Whiteside przyznał, że będzie chciał podjąć decyzję jeszcze pierwszego dnia wolnej agentury. 27-latek spotkał się dwa tygodnie temu z Patem Rileyem, jednak powiedział, że nie wyklucza jeszcze żadnego scenariusza, a także nie wskazał żadnej konkretniej przyczyny, dla której podpisałby kontrakt z tą a nie inną drużyną.

„Nie uważam, że będzie tu chodziło o lojalność – raczej o znalezienie dla siebie najlepszej sytuacji. Nie mówię, że Miami nie jest najlepszą sytuacją, ale zobaczymy co się stanie. Nie wykluczyłem jeszcze Heat ani żadnej innej drużyny. Wszystko jest dla mnie otwarte.

Wiele rzeczy wpłynie na moją decyzję. Nie ma jednej, specyficznej rzeczy. To coś takiego jak wybór żony. Nie można jej wybrać ze względu na tylko jedną zaletę. Musisz ją akceptować w całości. Tak samo będę wybierał swoją drużynę.” – Whiteside

Heat mogą podpisać z Whitesidem czteroletni, maksymalny kontrakt, który pozwoli mu zarobić w przyszłym sezonie 22 miliony dolarów. To ogromna podwyżka w porównaniu z milionem, jaki zarobił w ubiegłym sezonie. Whiteside podpisał dwuletnią umowę z Heat w sezonie 2014/15, po błąkaniu się po różnych ligach świata, a także po epizodzie w NBA D-League.

Riley będzie miał tego lata do rozdysponowania około 42 miliony dolarów w cap space, jednak ma do podpisania nowe umowy z Dwyanem Wadem, Luolem Dengiem oraz właśnie z Whitesidem. Heat zostawiają sobie także margines szansy na zatrudnienie Kevina Duranta, jednak będą mieli niezwykle silną konkurencję.

Jeśli nie uda się podpisać nowej umowy z Whitesidem, Miami zainteresują się Dwightem Howardem, Alem Horfordem bądź Pau’em Gasolem. Wciąż nie wiadomo, kiedy do gry gotowy będzie Chris Bosh, mający problemy z zakrzepami, ale zespół ma nadzieję, że będą go mieli w składzie już od początku następnego sezonu.

Komentarze do wpisu: “Whiteside niezdecydowany, chce szybko podjąć decyzję

  1. dawaj do Portland. Lillard-CJ-Harkless- Aminu-Whiteside i jazda po WCF

  2. Znowu drużyny z zachodu będą się wzmacniać i znowu będzie narzekanie że zachód silniejszy a 22 bańki dla niego to chyba za dużo, 16-18 to max.

Comments are closed.