Sixers wybiorą Simmonsa z pierwszym wyborem draftu!

Po bardzo dobrym przesłuchaniu z zarządem Philadelphii 76ers w zeszłym tygodniu i wtorkowym work-oucie z drużyną, Ben Simmons dostał do Sixers potwierdzenie – będzie pierwszym wyborem draftu 2016. Simmons przed czwartkowym draftem zdecydował się tylko na jeden work-out – właśnie z Sixers.

ben simmons

Simmons razem z Brandonem Ingramem był zdecydowanym kandydatem do wyboru w pierwszej dwójce draftu i od samego początku Sixers skłaniali się ku wyborowi wychowanka LSU. Tylko Philly odbyło z nim work-out i tylko oni także dostali jego pełną dokumentację medyczną.

Informacja o obietnicy Sixers wobec Simmonsa wyszła od Chrisa Haynesa z Cleveland.com. Dlaczego reporter z Ohio miał jako pierwszy takie wieści? Ponieważ agencja Klutch Sports, gdzie pracuje Rich Paul – agent Simmonsa (a także m.in. LeBrona Jamesa, Johna Walla i Tristana Thompsona) – ma swoją siedzibę właśnie w Cleveland. Także tam, w zeszłym tygodniu Simmons spotkał się z członkami front-office’u Sixers.

Również w Cleveland, Simmons spędził ostatnie dwa miesiące, po zakończeniu sezonu NCAA, w którym jego LSU nie dostali się do marcowego turnieju (w trakcie sezonu Simmons zaliczał średnio 19.2 punktu, 11.8 zbiórki, 4.8 asysty i 2 przechwyty na mecz). 19-latek pracował tam m.in. nad poprawieniem swojej siły oraz rzutu z wyskoku, by jak najlepiej zaprezentować się już w trakcie ligi letniej.

O Simmonsie mówiono także w kontekście braku chęci gry dla Sixers, które potęgowały kolejne odmowy propozycji work-outów. Dla jego medialności lepiej zrobiłaby bowiem gra w Los Angeles Lakers, a dodatkowo prawdopodobnie udałoby się podpisać jeszcze wyższy kontrakt z Nike’iem lub Adidasem. Widocznie jednak Simmons i jego sztab został przekonany przez zarządców Sixers.

Po latach usilnych starań, Sixers dostali wreszcie pierwszy wybór w drafcie i od razu dostają zawodnika z wielkim potencjałem, który może zostać prawdziwym franchise-playerem w Philadelphii. Dodając do tego Joela Embiida, Dario Saricia i Nerlensa Noela/Jahlila Okafora, 76ers mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość. I razem z Simmonsem, dalej ufać procesowi.

Trust the process

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ben Simmons (@bensimmons)

Komentarze do wpisu: “Sixers wybiorą Simmonsa z pierwszym wyborem draftu!

  1. Kurcze. Duet Simmons + w pełni zdrowy Embiid to byłoby coś.

    1. Czytam w zasadzie wszystko co z siebie wydacie, pewnie skład proszku do prania też bym przeczytał :) z pewnymi spostrzeżeniami się zgadzam z niektórymi nie :) jednak pamiętam za pierwszym razem jak się upierałeś przy Simmonsie w LA i tak mi zostało :), poza tym zawsze można się trochę podroczyć. Teraz tylko spróbować wcisnąć Okafora do Celtów w zamian za Dunna, pozyskać SG z rzutem za 3 (i takiego który nie ma 160 cm :) np Gordona i będzie z tej mąki chleb.

  2. Dla Lakers jeszcze lepiej, gdyż do taktyki Waltona lepiej się wkomponuje Ingram. Russel-Clarkson-Ingram-Randle niesamowity kwartet.

  3. Koleś wygląda na atletycznego kocura… Może nie poziom Westbrooka albo LBJa ale naprawdę blisko. Jaram się

  4. Cienkie nóżki ma Embiid, jak wróci do gry to pewnie zaraz w drugim meczu się połamie. :)

  5. młody gracz który 2 lata zamiast na rozwój spędził na rehabilitacji nie może być traktowany poważnie…. nie wiem skąd wciąż jest na niego taki hype

Comments are closed.